У Львові запрацює відділ інспекторів із паркування

27 вересня в Україні набуде чинності новий Закон “Про реформування сфери паркування транспортних засобів”. На підставі норм цього закону на базі управління безпеки міста Львова буде створено відділ інспекторів, які матимуть право приймати рішення щодо штрафування за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів. В першу чергу закон прийнятий для того, щоб унормувати сферу паркування та встановити справедливі механізми стягнення штрафів.

Про це повідомив кореспондент Syla.news.

З осені, згідно з цим законодавством, виносити постанови за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів зможуть не лише поліцейські, але й інспектори з паркування. Вони матимуть доступ до бази даних реєстрації транспортних засобів для того, щоб мати інформацію про власника автомобіля, аби виписати йому штраф.

“Відповідно до нового закону, який вступає в дію 27 вересня, у нас на базі управління безпеки буде створено відділ інспекторів, котрі матимуть право приймати на місці рішення щодо штрафування без участі порушника правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів”, – заявив начальник управління безпеки міста Юрій Діль.

Згідно з новим законом, до 10 днів порушник сплачує 50 відсотків штрафу, до 30 днів – увесь штраф. Якщо порушник сплатив його швидше, ніж 10 днів, штраф вважатиметься закритим, якщо до 30 днів штраф не сплачений постанова про сплату надається одразу у виконавчу службу. Тоді вже цей штраф у повному розмірі множиться на два. Порушники сплачуватимуть штрафи на місцеві рахунки. Відтак місто на цьому матиме певні відшкодування.

“Якщо автомобіль припаркований у забороненому місці чи перешкоджає іншим учасникам дорожнього руху, то інспектор має право одразу на місці порушення прийняти рішення щодо евакуації цього транспортного засобу”, – розповів Юрій Діль.

Також якщо автомобіль перешкоджатиме руху транспорту, то його забиратимуть на штрафмайданчик, а відтак власник-водій, зателефонувавши на 102, отримає інформацію про місце розташування його авто.

Читати також:  ДФС назвала кількість автомобілів з іноземною реєстрацією, що перебувають в Україні незаконно

У місті планується, що кількість інспекторів з паркування сягне до 20. На початку працюватиме 15 осіб у центральній частині міста.

“Ми ставимо ставку на те, що це будуть люди з юридичною освітою. Їм буде легше пояснити ситуацію правопорушникам: чому саме саме накладається штраф і чому в такому розмірі. Ми починаємо цього тижня підготовку пакету документів для того, щоб почався відбір. Згідно законодавства це триватиме тридцять днів. Тобто ми будемо цих людей навчати, буде практичне навчання з патрульною поліцією”, – інформував Богдан Мільяр із управління безпеки Львова.

За словами Юрія Діля, інспектори виїжджатимуть на місце порушення, робитимуть фотофіксацію не менше 4 фотографій з прив’язкою до місцевості і прийматимуть рішення про евакуювання транспортного засобу.

“Ми відходимо від тої практики, коли водій підходить до автомобіля і розказує патрульному “не я паркувався, я усуваю правопорушення”. Я сподіваюсь, що цей закон місцями відчують на собі і, в першу чергу, відчують зміни на краще. Адже саме цей закон надає і патрульній поліції, і інспекторам з паркування притягати людей до відповідальності, і громадянин буде розуміти невідворотність покарання саме за цей вид правопорушення , який є в центральній частині міста найрозповсюдженішим”, – зауважив начальник Управління патрульної поліції Львова Роман Пилипенко.

До того ж патрульна поліція вже довший час використовує планшетні пристрої та мобільні принтери. Тому порушення правил дорожнього руху виносяться у формі електронної постанови. Вона видруковується, дозволяючи поліцейському виписувати штраф без присутності водія або власника транспортного засобу.

Читати також:  Коли можна за кермо після розпивання спиртного?

Нагадаємо, стали відомі заклади, де львів’яни заразилися гепатитом B і C.

Марта Лазарчук, Syla.news

523 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up