Тарифи на газ підвищаться на 25 %, – Рева

За прогнозами Нацбанку тарифи на газ в Україні для населення зростуть на 25 відсотків. 

Про це повідомляє міністр соціальної політики Андрій Рева, інформує Укрінформ.

“Я не знаю середньої суми по субсидіях, бо я не знаю, якою буде ціна на газ. Будуть зроблені перерахунки усіх складових тарифів: гарячої води, опалення. Ті цифри, які ми заклали, виходять із прогнозу НБУ. А він передбачає зростання тарифів на 25%”, – сказав Рева.

За його словами, значне зменшення чисельності користувачів субсидією не передбачається.

“Питання у площині підвищення на 50% не обговорювалося. Не думаю, що воно з’явиться з огляду на необхідність коригувати бюджет”, – додав Рева.

Громадський та політичний діяч Інна Богословська зазначила, що в українській газовій сфері сьогодні працюють злочинні схеми “сірої” та “чорної” здобичі, які приносять мільярди незаконних доходів. Ці гроші осідають в руках тих, хто незаконно присвоїв газові активи. При цьому справжній ринок газу в країні, за її словами, так і не створений, і порядок у сфері добування газу – не наведений. В таких умовах влада може ставити будь-які тарифи, і суспільство не має жодної можливості перевірити їх економічну обгрунтованість.

“В часи, коли “газова принцеса” Тимошенко була прем’єр-міністром, який контролював український ринок добування газу, вона уклала угоду з МВФ і довела ціни на внутрішнє видобування до світових. Цим вона нанесла страшний удар по економіці країни. Саме тоді була закладена основа втрати суверенного права України на визначення економічно обгрунтованої ціни на газ власного видобутку. Враховуючи, що ціна газу внутрішнього видобутку від 4 до 5 разів нижче імпортного, така формула привела до появи надприбутку у тих, хто контролює видобуток газу в Україні. Це робить неконкурентною українську промисловість і спустошує сімейні бюджети українців”, – пояснює експерт. 

На її думку, підвищення тарифів на газ призведе до ще більшої бідності українців і до продовження краху політики субсидіювання комунальних тарифів.

“Вже сьогодні грошей на субсидії в бюджеті не вистачає і комунальні платежі досягли астрономічних сум. Щоб ліквідувати дірку в бюджеті, влада постійно скорочує кількість сімей, які мають право на субсидію. Всі ці наслідки неминуче приведуть нас до соціального вибуху”, – наголошує експерт.

Для вирішення проблеми в Україні, каже Інна Богословська, необхідно створити реальний ринок газу, спираючись на формування середньої ціни між імпортним газом та газом внутрішнього видобутку.

“При цьому доведеться знищити корупційні схеми, які створювалися роками”, – додає вона. 

Нагадаємо, нещодавно повідомлялось, що “Газпром” опустився з першого відразу на 17-те місце в рейтингу найбільших енергетичних компаній світу.

Ірина Пилипишина, Syla.news

373 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up