Порошенку – 53! Експерти оцінили роботу Петра Олексійовича

Сьогодні, 26 вересня, президент Петро Порошенко святкує свій 53-й день народження. На честь свята Syla.news підготувала кілька цікавих фактів про президента, а також оцінку його правління від експертів. 

З біографії президента на його офіційному сайті відомо, що Петро Порошенко народився у Болграді на Одещині, а закінчив школу у молдовському місті Бендери.

Президент здобув вищу освіту у Київському університеті імені Тараса Шевченка, закінчивши факультет міжнародних відносин та міжнародного права. Закінчив університет з відзнакою. Згодом працював аспірантом-асистентом кафедри міжнародної економіки в тому ж університеті, в якому до цього навчався, проходив військову службу в радянській армії та захистив дисертацію кандидата юридичних наук в Одеській юридичній академії.

Петро Порошенко одружився у 18 років. Зі своєю дружиною президент познайомився на студентській дискотеці. Разом вони живуть вже більше 30 років і виховують чотирьох дітей. Нещодавно, 8 вересня, президентська пара святкувала 34-ту річницю свого весілля. Тоді Петро Олексійович, під час святкових заходів до Дня Вінниці, привітав дружину Марину з річницею та попросив місцевих музикантів зіграти мелодію з п’єси “Ромео та Джульєтта”, яка стала символом першого побачення подружжя.

З 1990 року Петро Порошенко працював у приватному секторі, а згодом започаткував власний бізнес – торгівлю какао-бобами. У цей період він придбав декілька кондитерських підприємств, які згодом об’єднав у групу компаній “Рошен” – найбільшої кондитерської фабрики в Україні.

Президент часто не відмовляє перехожим людям у бажанні сфотографуватися з ним. Свідченням цього є його легендарне селфі зі студентками, коли Порошенко склав губи “качечкою”.

Політолог Валентин Балагура привітав президента зі святом та зазначив, що хоча за правління Порошенка громадськість так і не відновила довіри до інституту президентства, це людина, яка очолила державу в один із найважчих моментів незалежності.

“Очевидно, що очікування українців не були реалізовані в повній мірі, але вектор розвитку у бік Європейського Союзу частково надолужує це. Також слід чітко окреслити, що це воля українців, а не його. Практично кожен інший президент діяв би так само”, – прокоментував політолог.

Експерт Євген Магда вважає, що Петро Порошенко – це кращий президент за роки незалежності України.

А політичний оглядач Віктор Біщук додав, що Петро Порошенко справді став президентом України в надзвичайно небезпечний час. І, зважаючи на інші кандидатури, які були лідерами рейтингів на той час, навряд чи можна сказати, що хтось з них справився б із задачею втримати Україну від скочування у вир гібридної війни, економічного колапсу та безвладдя краще, аніж Порошенко.

“Найбільших здобутків, принаймні за чотири з половиною роки президентства, чинний глава держави досяг на дипломатичній ниві. Якщо на початку 2014 року Захід волів вчергове закрити очі на викличні дії Росії в Криму і на Донбасі, як це було в 2008 році з Грузією, то зараз українська тема – неодмінний атрибут будь-яких міжнародних перемовин, що стосуються Москви. Економічні санкції, виключення Росії з G7, фактична ізоляція російського істеблішменту на  міжнародній арені – в усьому цьому процесі  зусилля України і персонально Порошенка були, якщо не визначальним, то важливим вкладом”, – прокоментував експерт.

З цією ж сферою, додав він, пов’язане й реформування армії.

“Справді, якщо порівняти військове забезпечення, злагодженість та боєздатність ЗСУ в 2014 та 2018 році, то різницю на користь сучасної армії визнають навіть опоненти глави держави”, – каже Віктор Біщук. 

На думку політичного оглядача, найбільший же негатив в діяльності чинного президента криється в 2014 році. Щойно обраний президент змушений був будувати свою команду  – в тому числі і кандидатів в депутати іменної партії практично нашвидкуруч, орієнтуючись на місцеві еліти, здатні закріпити результат в 54% голосів, які Порошенко отримав на виборах Президента.

“Після чотирьох років перебування у владі, ці народні депутати, голови облрад та обладміністрацій так і не стали членами монолітної команди, постійно виторговуючи поступки в обмін на власну лояльність до президента. Звідси і саботаж ключових реформ, і неефективність антикорупційних органів, і провал люстрацій цих процесів”, – додав експерт.

Перша леді Марина Порошенко привітала свого чоловіка такими словами:

“Твій сильний характер і дипломатична мудрість дозволили Україні вистояти там, де раніше здавалися! Тому в світі, сповненому сумнівів, продовжуй вселяти Віру, дарувати Надію і примножувати Любов! Многая літа, пане Президенте!” – цитує прес-служба Фонду Марину Порошенко.

На що президент відповів:

“Дякую, кохана! Спасибі тобі і всій нашій сім’ї за підтримку, розуміння, родинне тепло і щиру любов. Дякую усім українцям, від яких отримав сьогодні вітання. Це надихає і додає сил, неначе відкриває друге дихання. Особливо в дні такої напружені дипломатичної роботи”, – йдеться у його повідомленні у Facebook.

Наразі український президент перебуває у США з офіційним візитом на час проведення Генеральної асамблеї ООН, у рамках якого він також зустрівся із українською громадою. Вони привітали його піснями “Многая літа” та “Happy Birthday, mr. President”.

Нагадаємо, нещодавно Порошенко повідомив, що Верховна Рада конституційною більшістю підтримала та дала старт ініціативі президента щодо змін до основного закону, які закріплять незворотність курсу на членство України в Європейському Союзі та НАТО.

Ірина Пилипишина, Syla.news

469 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up