НАТО надає кошти Україні на ліквідацію радіоактивного могильника

Міністерство оборони України і Державне агентство з управління зоною відчуження розпочало ліквідацію могильника радіоактивних відходів “Цибулеве”, який розміщений на території військової частини А0981 в селі Цибулеве Кіровоградської області. Ліквідація проводиться в рамках Трастового фонду НАТО. 

Про це повідомляє УНІАН.

“Ми вже маємо позитивний досвід впровадження таких проектів в Україні за підтримки НАТО. Два роки тому спільними зусиллями ми очистили “Вакуленчук” у Житомирській області від РАВ. Тепер ми беремося за новий об’єкт у Кіровоградській області. Для нас важливо продовжувати роботу в цьому напрямі, тому що такі проекти допомагають зменшити вплив радіонуклідів на навколишнє середовище і поліпшити загальний стан радіаційної безпеки в Україні”, – зазначив голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Петрук додав, що вартість проекту становить 1,5 млн євро і термін його реалізації – 18 місяців. Кошти для реалізації проекту надає Німеччина.

Також він уточнив, що НАТО буде відповідальним за всі аспекти управління проектом, а ДАЗВ займатиметься роботами, що стосуються поводження з радіоактивними відходами.

Керівник держагентства повідомив, що проект реалізовуватиметься в три етапи: радіаційне обстеження об’єкта; попередня обробка радіоактивних відходів, їх вилучення, кондиціювання, пакетування в відповідні контейнери і транспортування до місць поховання; рекультивація території об’єкта і відновлення території до свого початкового стану.

Також Петрук додав, що є ще 5 могильників радіоактивних відходів на території військових об’єктів України, крім “Вакуленчука”, проект з ліквідації якого був успішно завершений у 2017 році. З них два об’єкти перебувають в анексованому Криму, а один на окупованій території Донбасу.

Syla.news

 

383 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up