Держдеп США підтримав право України на надання церкві автокефалії

У Держдепі зазначили, що Сполучені Штати поважають здатність українських православних релігійних лідерів та послідовників здійснювати автокефалію згідно з їхніми переконаннями. США рішуче підтримують свободу віросповідання, включно із свободою учасників груп управляти своєю релігією згідно з їх переконаннями та вільно практикувати свої конфесії без урядового втручання.

Про це йдеться у заяві прес-секретаря Державного департаменту США Хезер Науерт.

“Сполучені Штати підтримують незмінну підтримку України та її територіальну цілісність перед лицем російської агресії на сході України та російської окупації Криму. Ми також підтримуємо Україну, оскільки вона показує власний шлях і приймає власні рішення та асоціації, вільні від зовнішнього втручання”, – йдеться в заяві.

“Ми поважаємо Вселенського Патріарха як голоса релігійної толерантності та міжконфесійного діалогу”, – додали у відомстві.

Раніше повідомлялося, що Вселенський Патріарх Варфоломій І призначив до Києва двох екзархів в рамках підготовки до надання автокефалії Українській церкві.

Особистими представниками Патріарха призначені архієпископ Даниїл Памфілійський з США і єпископ Іларіон Едмонтонський з Канади.

Патріарх Варфоломій в посланні президенту України Петру Порошенку до дня святкування 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України підтвердив своє рішення надати Українській церкві Томос про автокефалію.

Дії з надання томосу викликали різкий протест в РПЦ та УПЦ (МП), внаслідок чого в Українській православній церкві московського патріархату вирішили, що необхідно скликати власний собор для обговорення рішення Константинопольського патріархату.

25 вересня УПЦ (МП) ухвалила рішення призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату.

Нагадаємо, раніше Вселенський патріарх Варфоломій І сказав, що Україна отримає автокефалію, бо має на це право.

Syla.news

 

272 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up