Через кальян легко “підчепити” туберкульоз – експерт

Куріння кальяну у громадських місцях, зокрема, ресторанах та барах, може спричинити зараження небезпечними інфекціями.

Про це розповіла фахівець з профілактики споживання тютюну та алкоголю Центру громадського здоров’я МОЗ України Катерина Римаренко.

“Бувають кальяни з нікотином та без нікотину. Основний ризик вживання кальяну у тому, якщо людина вживає кальян з нікотином, вона не може контролювати ту дозу, яку отримує організм. За даними ВООЗ, один сеанс куріння кальяну з нікотином прирівнюється до ста викурених цигарок”, – повідомила експерт.

Основний ризик, що пов’язаний із курінням кальянів – це, насамперед, неналежна стерилізація.

“Якщо ви курите кальян у громадському місці, то маєте розуміти, що колби та трубки, які використовуються, не стерилізуються належним чином. Тобто усі мікроби, зокрема, з організму людей, які до вас курили кальян, вони розмножуються, “живуть” у колбах та трубках. Отже, існує значний ризик заразитися інфекційною хворобою. Наприклад, дуже легко “підчепити” туберкульоз, інфікувавшись мікобактерією туберкульозу.  Відповідно кальян — це дуже сумнівне задоволення”, – зазначила Катерина Риманенко.

За її словами, ВООЗ та МОЗ України наголошують, що вживання кальянів становить ризики для здоров’я.

Читати також:  В Україні зафіксували прогрес у профілактиці ВІЛу в одній з груп ризику

Фахівець підкреслила, якщо курити кальян з нікотином дуже часто, може розвинутися залежність.

“Усе залежить від особливостей організму: у когось залежність розвивається швидше, у когось – повільніше. Потрібно усвідомлювати усі ризики від куріння кальяну”, – наголосила Римаренко. 

Марта Лазарчук, Syla.news

7560 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up