Магера: ЦВК оновили з порушенням процедури

Зміни, внесені до Закону про Центральну виборчу комісію, які ухвалили у Верховній Раді містять  процедурні порушення.

Про це в ефірі Еспресо.TV заявив екс-заступник голови ЦВК Андрій Магера.

“Коли законопроект вноситься до Верховної Ради і на наступний день голосується, і коли голова ВР розписує законопроект відразу на чотири комітети, чудово розуміючи, що лише один з них розгляне, тут має місце порушення статті 89-ї Конституції, другий момент, коли інші суб’єкти права законадавчої ініціативи позбавлені не тільки можливості внести альтернаивний законопроект, але й можливості подати пропозиції і поправки за результами першого читання до існуючого законопроекту, що в свою чергу порушує статтю 93-у Конституції України”, – зазначив Магера.

Він додав, йдеться про порушеня у частині процедурних, а не матеріальних питань, і це може бути в подальшому підставою для визнання закону неконституційним.

“Оскільки найближче пленарне засідання ВР України (згідно з календарним планом 9 сесії) заплановане лише на 2 жовтня, то цілком очевидно, що до цього часу у ЦВК існує лише 2 (двоє) повноважних членів Комісії і взагалі відсутнє керівництво ЦВК. Як наслідок, принаймні до 2 жовтня 2018 року є неможливим:

1) розписувати кореспонденцію, яка надходить на адресу Комісії;

2) своєчасно у межах визначених законом строків реагувати на подання, заяви і скарги;

3) призначити перші і додаткові місцеві вибори в нових об’єднаних територіальних громадах;

4) виплатити заробітну плату працівникам Секретаріату і Служби Розпорядника Державного Реєстру виборців у строки, визначені трудовим законодавством;

5) своєчасно здійснити поточні платежі за наявними цивільно-правовими зобов’язаннями Комісії, що у свою чергу може потягнути нарахування неустойки чи пені за укладеними договорами”, – пише Андрій Магера на своїй сторінці у facebook.

https://www.facebook.com/andriy.magera/posts/1977346408998249?__xts__%5B0%5D=68.ARCnaBgIeckQSi0SDMdZj1Z2GC5Xamna3Q0HusfOwlUVZMqqsjLS6ZcDEHzAFHtSLf_ZKWIRW2rhMOU13iRoTapD_Ys_Z8fBixQIk_Sj-On_qv_Z8pET_wY2aFsIUgIyN2ez1lAG8wKk6YLr5t0shsfQ9fbqj6zb4kc_6tmiDiqnyYIZ8l2ncg&__tn__=-R

У свою чергу керівник ГО “Опора” Ольга Айвазовська також зазначила , що парламент має повернутися до цього Закону, адже він був ухвалений з порушенням регламенту.

“Насправді, щодо порядку внесення змін до Закону про ЦВК  були допущені порушення, які створюють певні проблеми на перспективу. Хоча, на щастя, саме голосування про звільнення 13 членів комісії, призначення нових та поіменне голосування було виконано за буквою закону і відповідно до регламенту”, – сказала Айвазовська.

Нагадаємо, що міська рада Верони позбавила Президента України Петра Порошенка звання почесного громадянина міста.

Syla.news

431 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up