Стало відомо, як виглядатиме е-квиток та коли запрацює нова система оплати проїзду у Львові

15 листопада 2017 року відбулося підписання контракту між ЛКП “Львівавтодор” та австрійською компанією ІС Consulenten, яка консультує в рамках проекту впровадження електронного квитка. Перший етап впровадження е-квитка розпочнеться у жовтні 2018 року. 

Про це повідомляє кореспондент Syla.news. 

Начальник відділу автоматизованої системи оплати проїзду ЛКП “Львівавтодор” Сергій Журбенко зазначає, що перш за все впровадження нової системи оплати проїзду стане ефективним інструментом для управління транспортною системою міста, який допоможе перейти до оплати проїзду у транспорті електронним квитком.

Такі проекти вже працюють в Чернівцях, Тернопілі, Житомирі, Чернігові, Вінниці, але ступінь їх інновації, націленості на пасажира – зовсім різна.

“Ми плануємо зробити так, щоб перевізники не отримували зарплату від оплати проїзду пасажиром, як це зараз є, а будуть отримувати зарплату за ті кілометри, які вони якісно проїхали маршрутом. Тобто відбудеться повна атоматизація”, – пояснює він. 

Така система вже працює у багатьох європейських містах. Це – гнучкі тарифи, безкоштовні пересадки на інший транспорт.

“Для мешканців міста будуть абонементи. Це буде можливість користуватися транспортом безлімітно протягом місяця, шести місяців або ж рік. Це основні тарифи для тих, хто постійно користується транспортом. Разом з тим, разова поїздка залишається, вона буде на певний час – не на проїзд в одному транспорті, а на 60 хвилин користування. Платити можна буде як з транспортної картки, так  і з банківської чи з мобільного додатку. Це так само як люди зараз купують квитки на залізничний проїзд. Єдиною відмінністю є те, що тут можна буде придбати універсальний квиток”, – зазначає Сергій Журбенко. 

Крім того, додав він, буде введена система тарифу агрегацій. Тобто, наприклад, після третьої поїздки за добу кожна наступна – буде безкоштовна. Автоматично увімкнеться й тариф для тих, хто багато не їздить за день.

“Ми плануємо створити Account Base – система, яка дозволяє пасажиру самостійно керувати своїм акаунтом для розрахунку у транспорті, де інформація не буде писатися на картці, а буде відображатися на сервісі щодо поїздок, поповнень, відкритих тарифів, проплачених абонементів тощо. Це дозволить поповнювати проїзну картку зі смартфона, стоячи на зупинці, через інтернет і тут же через 10-15 секунд користуватися тими грошами. Жодна Card Base система, де інформація зберігається на картці, такого вам не дозволить”, – запевняє начальник відділу автоматизованої системи оплати проїзду ЛКП “Львівавтодор”. 

Згодом транспортну картку пристосують до оплати паркувальних місць та інших послуг.

Зараз проект знаходиться на тендерних процедурах, які планують закінчити в квітні 2019 року. Далі розробники перейдуть до етапу впровадження проекту, основна частина якого триватиме від 12 до 18 місяців. В цілому впровадження проекту потребує 24 місяці. Проте розробники запевняють, що система оплати повністю запрацює через приблизно 12 місяців після того, як буде підписано договір з переможцями тендеру.

ЛКП “Львіватодор” та ЄБРР підписали кредитний договір на суму 10 мільйонів євро на впровадження автоматизованої системи оплати проїзду у громадському транспорті. Загальна вартість проекту – 11,2 мільйонів євро. Протягом 2017 року відбувались тендерні процедури з вибору підрядних організацій та консультацій проекту.

Ірина Пилипишина, Syla.news

449 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up