Масове звільнення працівників "Львівгазу": керівництво просить НКРЕКП переглянути розподіл тарифу (ВІДЕО)

Масове звільнення працівників “Львівгазу”: керівництво просить НКРЕКП переглянути розподіл тарифу (ВІДЕО)

Від початку 2018-го року з “Львівгазу” звільнились 342 працівники. Основна причина втрати кваліфікованих кадрів – низькі зарплати на підприємстві. 

Повідомляє кореспондент Syla.News.

Середній рівень заробітної плати в ПАТ “Львівгаз” на 40% менший, ніж по енергетичній галузі Львівщини. До прикладу, середня зарплата працівника компанії становить 6400 грн. в той час, як середня оплата праці по промисловості області – 9000 грн.

Саме через низький рівень оплати праці в ПАТ “Львівгаз” кваліфіковані працівники шукають іншу, більш оплачувану роботу. Окрім того, у Львівській області ця проблема загострюється й за рахунок спрощення правил виїзду з країни Євросоюзу.

Найбільш затребувані спеціальності у компанії – це слюсарі з експлуатації та ремонту піздемних газопроводів, слюсарі з ававрійно-відновлювальних робіт, електрогазозварники, монтери, майстри, інженери, водії, контролери та інші.

“При такій великій кількості роботи, а також низькій оплаті відбувається значний відтік кваліфікованих кадрів з підприємства. Компанії постійно бракує фахівців робітничих професій. Тому подальша їх втрата ставить під загрозу забезпечення безаварійної та безперебійної роботи системи газопостачання Львівщини”, – каже голова профкому ПАТ “Львівгаз” Сергій Копанічук.

Витрати на оплату праці працівників газорозподільної компанії закладені в тарифі на розподіл природного газу, котрий є лише складовою ціни на газ. Структура тарифу визначається та встановлюється Національною комісією з регулювання енергетики та комунальних послуг.

За словами голови правління ПАТ “Львівгаз” Юрія Войсовича, сьогодні при тарифі 7 гривень підприємство отримує лише 10%, тобто 70 копійок. З цієї суми лише 24 копійки йде за зарплатний фонд, решта – на підтримку та ремонтні роботи газопроводів.

“Єдине джерело фінансування для ПАТ “Львівгаз”, в тому числі і фонду оплати праці, це затверджений НКРЕКП тариф на розподіл газу. Декілька років він не переглядався, а неодноразові наші звернення з розрахунками економічно обгрунтованих тарифів держрегулятором були проігноровані”, – зазначає Юрій Войсович.

Виправити ситуацію може набуття чинності прийнятої 14 червня НКРЕКП тимчасової методики визначення та розрахунку тарифу на розподіл газу. Але вона досі не вступила в силу, оскільки її з незрозумілих причин не публікує офіційна урядова газета “Урядовий кур’єр”.

Читати також:  Тариф "Львівгазу" на розподіл газу завдає збитків- Войсович

Потрібно наголосити, що збільшення тарифу на розподіл газу не означає автоматичного підвищення цін на газ для споживачів, оскільки її встановлює Кабінет Міністрів України, а Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг може просто перерозподілити складові всередині цієї вартості.

“Ми не прагнемо підвищення кінцевої ціни на газ для населення, це зовсім не наша мета, і усі повинні це чітко розуміти. Потрібно лише розприділити складові в існуючій ціні в сторону збільшення тарифу газорозподільним підприємтвам. В нинішній структурі тарифу на оплату праці не враховано індекс інфляції та навіть підняття мінімальної зарплати. При діючій ціні газу 6,96 гривень за 1 кубічний метр “Львівгаз” отримує лише 71 копійку (без ПДВ), з яких витрати на оплату праці – 24 копійок. Відтак, лише рішення держрегулятора зможе попередити катастрофічні наслідки в нашій галузі”, – наголошує Юрій Войсович.

Профспілка працівників ПАТ “Львівгаз” вкотре звертається до НКРЕКП та уряду із вимогою врахувати в тарифі на розподіл природного газу підвищення зарплат газовиків, до рівня середнього по промисловості.

“Це просто абсурд, коли люди, які щодня обслуговують мережі Львівщини, виконують небезпечні роботи, адже газ – вибухонебезпечна речовина, приїжджають на виклики споживачів та ліквідовують аварійні аварійні ситуації, елементрано не мають коштів забезпечити, прогодувати свої сім’ї, купити ліки. Колектив доведено до відчаю і ми готові до рішучих кроків”, – додає Сергій Копанічук.

Наразі критична ситуація з відсотком кадрів спостерігається у всіх газорозподільних компаніях України, з яких від початку року звільнилися вже понад 5,5 тисяч кваліфікованих працівників.

Читати також:  Тариф "Львівгазу" на розподіл газу завдає збитків- Войсович

Загалом на львівському підприємстві сьогодні працює близько 3400 працівників.

Також вже 2 жовтня працівники “Львівгазу” вийдуть на пікет під стіни НКРЕКП та уряду в Києві. Вимагатимуть протестувальники підвищення власної частки у закладеному тарифі. Якщо розподіл тарифу не буде переглянено, львівські газовики не виключають безстрокової акції протесту.

Нагадаємо, Головне управління юстиції у Львівській області оприлюднило дані з повернення заборгованості по невиплаті аліментів батьками-неплатниками.

Марта Лазарчук, Syla.news

Коментувати

1353 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up