Масове звільнення працівників “Львівгазу”: керівництво просить НКРЕКП переглянути розподіл тарифу (ВІДЕО)

Від початку 2018-го року з “Львівгазу” звільнились 342 працівники. Основна причина втрати кваліфікованих кадрів – низькі зарплати на підприємстві. 

Повідомляє кореспондент Syla.News.

Середній рівень заробітної плати в ПАТ “Львівгаз” на 40% менший, ніж по енергетичній галузі Львівщини. До прикладу, середня зарплата працівника компанії становить 6400 грн. в той час, як середня оплата праці по промисловості області – 9000 грн.

Саме через низький рівень оплати праці в ПАТ “Львівгаз” кваліфіковані працівники шукають іншу, більш оплачувану роботу. Окрім того, у Львівській області ця проблема загострюється й за рахунок спрощення правил виїзду з країни Євросоюзу.

Найбільш затребувані спеціальності у компанії – це слюсарі з експлуатації та ремонту піздемних газопроводів, слюсарі з ававрійно-відновлювальних робіт, електрогазозварники, монтери, майстри, інженери, водії, контролери та інші.

“При такій великій кількості роботи, а також низькій оплаті відбувається значний відтік кваліфікованих кадрів з підприємства. Компанії постійно бракує фахівців робітничих професій. Тому подальша їх втрата ставить під загрозу забезпечення безаварійної та безперебійної роботи системи газопостачання Львівщини”, – каже голова профкому ПАТ “Львівгаз” Сергій Копанічук.

Витрати на оплату праці працівників газорозподільної компанії закладені в тарифі на розподіл природного газу, котрий є лише складовою ціни на газ. Структура тарифу визначається та встановлюється Національною комісією з регулювання енергетики та комунальних послуг.

За словами голови правління ПАТ “Львівгаз” Юрія Войсовича, сьогодні при тарифі 7 гривень підприємство отримує лише 10%, тобто 70 копійок. З цієї суми лише 24 копійки йде за зарплатний фонд, решта – на підтримку та ремонтні роботи газопроводів.

“Єдине джерело фінансування для ПАТ “Львівгаз”, в тому числі і фонду оплати праці, це затверджений НКРЕКП тариф на розподіл газу. Декілька років він не переглядався, а неодноразові наші звернення з розрахунками економічно обгрунтованих тарифів держрегулятором були проігноровані”, – зазначає Юрій Войсович.

Виправити ситуацію може набуття чинності прийнятої 14 червня НКРЕКП тимчасової методики визначення та розрахунку тарифу на розподіл газу. Але вона досі не вступила в силу, оскільки її з незрозумілих причин не публікує офіційна урядова газета “Урядовий кур’єр”.

Читати також:  "Львівгаз" попереджає про ризик відключень опалення через дії національного монополіста

Потрібно наголосити, що збільшення тарифу на розподіл газу не означає автоматичного підвищення цін на газ для споживачів, оскільки її встановлює Кабінет Міністрів України, а Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг може просто перерозподілити складові всередині цієї вартості.

“Ми не прагнемо підвищення кінцевої ціни на газ для населення, це зовсім не наша мета, і усі повинні це чітко розуміти. Потрібно лише розприділити складові в існуючій ціні в сторону збільшення тарифу газорозподільним підприємтвам. В нинішній структурі тарифу на оплату праці не враховано індекс інфляції та навіть підняття мінімальної зарплати. При діючій ціні газу 6,96 гривень за 1 кубічний метр “Львівгаз” отримує лише 71 копійку (без ПДВ), з яких витрати на оплату праці – 24 копійок. Відтак, лише рішення держрегулятора зможе попередити катастрофічні наслідки в нашій галузі”, – наголошує Юрій Войсович.

Профспілка працівників ПАТ “Львівгаз” вкотре звертається до НКРЕКП та уряду із вимогою врахувати в тарифі на розподіл природного газу підвищення зарплат газовиків, до рівня середнього по промисловості.

“Це просто абсурд, коли люди, які щодня обслуговують мережі Львівщини, виконують небезпечні роботи, адже газ – вибухонебезпечна речовина, приїжджають на виклики споживачів та ліквідовують аварійні аварійні ситуації, елементрано не мають коштів забезпечити, прогодувати свої сім’ї, купити ліки. Колектив доведено до відчаю і ми готові до рішучих кроків”, – додає Сергій Копанічук.

Наразі критична ситуація з відсотком кадрів спостерігається у всіх газорозподільних компаніях України, з яких від початку року звільнилися вже понад 5,5 тисяч кваліфікованих працівників.

Читати також:  Грійся безпечно: як не отруїтись чадним газом

Загалом на львівському підприємстві сьогодні працює близько 3400 працівників.

Також вже 2 жовтня працівники “Львівгазу” вийдуть на пікет під стіни НКРЕКП та уряду в Києві. Вимагатимуть протестувальники підвищення власної частки у закладеному тарифі. Якщо розподіл тарифу не буде переглянено, львівські газовики не виключають безстрокової акції протесту.

Нагадаємо, Головне управління юстиції у Львівській області оприлюднило дані з повернення заборгованості по невиплаті аліментів батьками-неплатниками.

Марта Лазарчук, Syla.news

1467 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up