Вселенський патріарх наголосив, що Україна отримає автокефалію, бо має на це право

Вселенський патріарх Варфоломій повідомив усім помісним православним церквам про те, що Україна має право на автокефалію. Він додав, що Константинопольська церква не боїться погроз. Про це він заявив у неділю, 23 вересня, під час Божественної літургії в церкві св. Фоки в Стамбулі.

Про це повідомляє Fanarion.

“У присутності представника Чеської православної церкви вселенський патріарх сказав, що церква Чехії та Словаччини – найновітніша з автокефальних церков, яку Вселенський патріархат проголосив автокефальною у 1998 році. Зараз настала черга України, яка отримає статус автокефалії, який, я сподіваюсь, надовго, незважаючи на існуючі реакції, і це буде тому, що це її право”, – сказав Варфоломій.

Він додав, що це її право на отримання статусу автокефалії. Але з іншого боку, за його словами, це дійсно виключне право Вселенського патріархату надавати автокефалію усім новим православним церквам, починаючи з Росії в XVІ столітті, і чеської та словацької.

Крім того, він сказав, що Константинопольська церква не боїться погроз.

“Як недавно я казав в одній промові, Вселенський патріархат ані загрожує, ані перебуває під загрозою, але невпинно прогресує у виконанні священних апостольських правил та у виконанні та дотриманні привілеїв, які встановлено правилами Вселенських соборів. Ці правила Вселенських соборів і привілеї, надані цими соборами найпершій церкві Константинополя, ми не залишаємо їх. Ми поважаємо їх, ми зберігаємо їх, і ми також будемо їх реалізовувати у випадку України та інших країн”, – запевнив Варфоломій.

Доктор наук соціальних комунікацій та викладач Львівської Духовної Семінарії Святого Духа Михайло Перун пояснив, що заява Вселенського патріарха Варфоломія ще раз підкреслює, що Українська православна церква має повне канонічне право отримати автокефалію і поповнити православний світ ще однією незалежною церквою в зоні світового православ’я.

“Коли окрема держава має незалежну православну церкву, яку вона отримає окремим документом – Томосом від Вселенського патріарха. Саме тому заява патріарха Варфоломія ще раз показує і підкреслює, що ми у швидкому періоді матимемо Томос, який надаватиме окремий статус Українській православній церкві, а саме – її незалежність”, – коментує експерт. 

Раніше, 17 квітня на зустрічі з лідерами парламентських фракцій президент Петро Порошенко заявив, що він з ієрархами УПЦ КП і УАПЦ вирішили офіційно звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія I з проханням про надання автокефалії православній церкві в Україні та закликав парламент підтримати це звернення.

19 квітня Верховна Рада ухвалила постанову про підтримку звернення президента, яку 22 квітня прийняв до розгляду Синод Вселенського патріархату.

3 вересня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат ухвалив рішення надати державам право на створення помісної церкви без урахування позиції Москви.

7 вересня Вселенський патріарх призначив до Києва своїх екзархів для вирішення питань, пов’язаних з наданням українській православній церкві автокефалії.

17 вересня Порошенко зустрівся з екзархами Вселенського патріархату архієпископом Даниїлом Памфілійським та єпископом Іларіоном Едмонтонським, які зазначили, що готові до плідної співпраці та вже призначили кілька зустрічей з представниками релігійних організацій в Україні.

Ірина Пилипишина, Syla.news

342 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up