Помер засновник Нью-Йоркської групи, поет Богдан Рубчак

У віці 83-х років у США помер український поет, професор Іллінойського університету, автор збірок поезій, один із засновників Нью-Йоркської груп, представник модернізму в українській поезії 1960-х років Богдан Рубчак.

Про це повідомляє письменник Михайло Сидоржевський на своїй сторінці у Facebook.

Богдан Рубчак народився 6 березня 1935 року в Калуші. У 1943 році з батьками опинився у Німеччині, де залишився в таборі переміщених осіб в Діллінгені до 1948 року. З 1948 року жив у США.

Рубчак дебютував з поетичною добіркою у «Літературній газеті» 1954 року, а вже за два роки побачила світ перша збірка «Камінний сад». Згодом були збірки «Промениста зрада», «Дівчині без країни», «Особиста Кліо», «Марену топити».

Разом з Богданом Бойчуком упорядкував антологію сучасної української поезії на заході, яка вийшла у 1969 році в двох томах під назвою «Координати». У 1991 році вперше в Україні вийшла друком книга вибраного Богдана Рубчака «Крило Ікарове».

Автор збірок поезій, співредактор і співупорядник книжок, авторитетний літературознавець, представник модернізму в українській поезії 1960-х років. З 1968 року викладав у Рутґерському, а з 1973 – в Іллінойському університетах.

Syla.news

351 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up