Недооцінений потенціал: презентували проект із популяризації міжнаціональної спадщини Львова та Умані

Метою проекту “ReHERIT” є актуалізація та переосмислення спільної багатокультурної спадщини Львова та Умані. Зі слів організаторів, ці обидва міста втілюють  в собі вплив різних  історичних етапів та багатство європейської спадщини. Наприклад, в Умані є чимало цікавих історичних об’єктів, що ховаються “у тіні” Софіївки та великого центру паломництва хасидів, що розташований в місті. У Львові та Умані збереглися сліди міжнаціональної культурної спадщини, зокрема польської та єврейської. 

“Найбільшим результатом проекту буде сам процес. Упродовж двох років ми будемо самі і працювати, і вчитися з різними стейкхолдерами, тобто зацікавленими особами, осмислювати і переосмисмилювати спадщину. Спільна спадщина – це не завжди приємне та веселе. Акцент цього проекту падає на те, що ми будемо працювати з конфліктними місцями пам’яті”, – розповіла заступник директора Центру міської історії Центрально-Східної Європи, координаторка проекту Ірина Мацевко.

Зі слів організаторів, буде розроблений маршрут цікавих історичних та конфліктних місць, що часто залишаються поза увагою відвідувача. Однією з основних цілей проекту є продуктивна співпраця між місцевими органами влади та організаціями громадянського суспільства у роботі зі спадщиною. Команда проекту проаналізує наявну інфраструктуру культури міст, туризму та бізнесу із залученням локальних громад.

Також організатори розповіли про плани, що збираються реалізувати у рамках “ReHERIT”.

“Буде відібрано тридцять малих міст з Правобережної України, які мають спільну україно-польсько-єврейську спадщину.  Ми проведемо з ними навчання на різні аспекти: економічні, соціальні, історичні”, – зауважив виконавчий директор агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks Володимир Воробей.

Із тридцяти міст визначать десять, які матимуть можливість створити свої маленькі проекти та подати заявку на отримання коштів для їхньої реалізації.

Організатори вже розпочали велике соціологічне дослідження. Воно допоможе їм зрозуміти, в якому стані перебуває культурна спадщина сьогодні, проаналізувати проблемні питання.

Проект триватиме з кінця липня 2018 року до кінця липня 2019 року.

Христина Генсьорська, syla.news

615 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up