Американський літак супроводжує українські кораблі біля Керченської протоки

Пошуково-рятувальне судно A500 “Донбас” та морський буксир A830 “Корець” вийшли в Азовське море. Літак-розвідник США Boeing RC-135V розпочав здійснення польотів поблизу Керченської протоки для супроводу українських кораблів.

Про це повідомив президент Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

Як повідомляють ЗМІ, наразі літак супроводжує українські пошуково-рятувальне судно A500 “Донбас” та морський буксир A830 “Корець”, які прямують з Одеси до Бердянську. Там судна стануть основою новоствореної військово-морської бази українського флоту на Азовському морі.

Прибуття до кінцевої точки призначення очікувалось саме 23 вересня.

Очікувалось, що прохід з Чорного у Азовське море відбудеться через Керченську протоку, якою керують росіяни.

Відповідно до угоди 2003 року Азовське море – це внутрішнє море двох держав, відповідно до чого цивільні та військові судна під прапорами України та РФ можуть безперешкодно заходити через протоку та йти у свої порти.

Нагадаємо, у 2000-х роках судно було переобладнано під корабель управління з демонтуванням незадіяного обладнання плавучої ремонтної майстерні.

20 березня 2014 року корабель був захоплений російськими окупантами. 18 квітня 2014 року переведений до Одеси.

4 вересня 2016 року в 4:40 на кораблі виявлено задимлення одного з бойових постів, яке ліквідовано в 9:24, постраждалих не було, однак, відбулося вигорання частини внутрішніх приміщень.

20 березня 2014 року буксир “Корець” був захоплений росiйськими вiйськами. 20 травня 2014 року повернутий ВМС України.

Як повідомляє Український мілітарний портал, на буксирі “Корець” служить команда тральщика “Черкаси”, який екіпаж був змушений покинути під тиском окупанта.

На початку вересня до Бердянська автотрейлером були доставлені два малі броньовані артилерійські катери P178 “Лубни” та  P177 “Кременчук”, які вже спущені на воду та проводять необхідні випробування на морі.

Syla.news

310 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up