ЮНЕСКО: кількість учнів Криму, що навчаються українською, зменшилась на 98%

Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури оприлюднила документ, в якому наводяться факти порушень прав українців та кримських татар у сфері освіти в Криму.

Про це повідомила прес-служба МЗС України.

“Попри Наказ Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року, який зобов’язав Росію забезпечити доступність освіти українською мовою, окупаційна влада продовжує знищення системи освіти для україномовного населення Криму. Так, кількість учнів, які навчаються українською мовою, зменшилась на 98% у порівнянні з 2014 роком”, – йдеться у повідомленні.

До того ж, у доповіді констатується відсутність можливості українців доступу до своїх об’єктів культурної спадщини, історичних та архітектурних пам’яток, музеїв, біосферних резерватів, наукових центрів тощо. Фіксуються факти незаконних археологічних розкопок, вивезення культурних цінностей з території Криму.

Також йдеться про необхідність ефективного моніторингу ситуації в окупованому Криму та повідомляється про консультації між Україною та Секретаріатом ЮНЕСКО щодо формату запровадження прямого моніторингу у сфері компетенції Організації.

Доповідь розглядатимуть на 205-й сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО, що відбудеться від 3 до 17 жовтня 2018 року у Парижі.

Syla.news

302 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up