25 BookForum: історія битви у долині Я-Дранг

У рамках 25 BookForum відбулася презентація книги “Ми були солдатами… і молодими: Я-Дранґ – битва, що змінила війну у В’єтнамі”, авторами яких є генерал Гарольд Мур та журналіст Джозеф Ґелловей. Книга присвячена всім українцям, які пройшли війну у В’єтнамі. Зокрема, майору Миронові Дідурику – учасникові битви у долині Я-Дранґ  14-18 листопада 1965 року.

“Шлях до розуміння цієї книжки дуже складний. Спочатку я подумав, що це не та книжка, яка потрібна Україні і чимось вона напевно застаріла, можливо, не актуальна. І потрібно було дійсно заглибитися в текст, проникнутися тими відчуттями, тою силою, тим духом, які віють з цієї книжки, з цього тексту. Зрозуміти це все, усвідомити, переварити, пропустити через себе, щоб позбутися цих стереотипів, які зазвичай виникають у пересічної людини при згадці про війну у В’єтнамі. Чужа війна, війна нікому не потрібна, війна давно забута, що в ній може бути цікавого, думають люди. Отто фон Бісмарк пояснював, що чужого досвіду не буває, тільки дурні вчаться на власних помилках, розумні ж – роблять висновки з помилок інших людей”, – розповів військовий історик Олександр Дєдик. 

Він додав, що минуло більше ніж 50 років з часу битви в долині Я-Дранг.

 

“Спочатку мені було дуже складно. Я опирався цій роботі. Але що мене одразу захопило з перших рядків – це, власне, процес створення аеромобільних військ. Так як битва на Сомі свого часу започаткувала еру танків, так само і ця битва започаткувала новий вид зброї – аеромобільні війська. У цій книжці процес створення аеромобільних військ описаний доволі зрозумілою мовою для пересічного читача. Там немає нічого надзвичайно складного, все викладено талановито завдяки професійним знанням генерала Лора і журналістському хисту Джозефа Грабовея. Все викладено настільки стисло, прекрасно, зрозуміло, що воно не може не захоплювати. Тема, яка відкриває щось нове у військовій історії добре висвітлена у цій книжці”, – додає історик.

За словами авторів, їх твір адресований військовослужбовцям, волонтерам, дослідникам воєнної історії та усім, хто цікавиться військовою справою і вивчає вплив війни на життя.

Крім того, за мотивами книги був створений однойменний фільм, в якому роль генерала Мура зіграв Мел Гібсон.

Битва у долині Я-Дранг – одне із найзначніших бойових зіткнень американських та північно-в’єтнамських збройних сил, у якому взяв участь новосформований десантний полк американської армії.

Ірина Пилипишина, Syla.news

797 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up