Закріплення шляху України до ЄС та НАТО є страховкою на майбутнє та “ударом під дих” п’ятій колоні, – Порошенко

Верховна Рада конституційною більшістю підтримала та дала старт ініціативі президента щодо змін до основного закону, які закріплять незворотність курсу на членство України в Європейському Союзі та НАТО.

Про це президент повідомляє на своїй сторінці у Facebook.

“Проект Закону, який після сьогоднішнього голосування направлений до Конституційного Суду, цілком і повністю відповідає нашим національним інтересам і настроям більшості суспільства. Це – страховка на майбутнє від будь-яких несподіванок. Це – перемога національних інтересів і удар “під дих” п’ятій колоні”, – йдеться у повідомленні.

Політолог Євген Магда зазначив, що це рішення свідчить, що Верховна Рада усвідомлює важливість європейської та євроатлантичної інтеграції.

“Думаю, що на наступній сесії ці зміни будуть схвалені остаточно”, – додав експерт. 

На думку ще одного політичного експерта Валентина Балагури, ці зміни в конституції є важливими для українського суспільства. Хоча, він додає, що багато людей вважає, що це – черговий передвиборчий крок нашого президента, який не дає жодної користі.

“З одного боку з цим можна погодитись, адже курс на євроінтеграцію та НАТО є очевидними і без цього. Міжнародні домовленості дають свої результати і Україна невпинно крокує до своє мети. Але з іншої сторони не слід забувати, що попереду нас чекають вибори, а тому до влади може прийти не мало сил, які мають інше бачення всіх цих процесів”, – коментує експерт. 

Також він зазначає, що закріплення волі українського народу на повноправне членство в ЄС та НАТО ускладнить проросійським партіям змінити вектор розвитку України. Адже вони діятимуть всупереч Конституції.

“На жаль, реальні зміни щодо покращення безпекової та євроінтеграційної ситуації відбуваються паралельно із виборчою кампанією Петра Порошенка, але добре хоча б те, що вони якось реалізовуються”, – додає політолог.

За президентську ініціативу Верховна Рада проголосувала більшістю в 321 голос «за».

Політичний експерт Олег Петровець назвав ініціативу щодо закріплення в Основному законі курсу України на вступ до ЄС та НАТО одночасно і політичною технологією, і необхідністю.

“Одні говорять про таку ініціативу президента як про передвиборчу технологію, що не матиме жодних практичних наслідків для реалізації зовнішньополітичного курсу. Інші навпаки – наполягають на тому, що йдеться не про декларативну забаганку, а про життєву необхідність. Дилема полягає в тому, що рацію мають усі”, – пояснив експерт. 

За його словами, ініціативу президента певною мірою можна називати передвиборчою технологією, адже її реалізація, безумовно, додасть “плюсиків у політичну карму” Петра Порошенка.

“Але чи це погано, коли стратегія будь-якого політичного лідера збігається з баченням суспільства та національними інтересами, а головне – хоч і не дає гарантій, але направлена на запобігання пролиттю крові в майбутньому? Питання, звісно, риторичне”, – зазначив Олег Петровець.

Нагадаємо, нещодавно повідомлялося, що Порошенко увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією.  

Ірина Пилипишина,  Syla.news

541 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up