У світі зростає популярність біостимуляторів

В усьому світі виробники пшениці, кукурудзи, сої та інших польових культур використовують усе більше біостимуляторів в надії збільшити врожайність. І виробники намагаються не відставати. В квітні Monsanto і Novozymes анонсували випробування нового інокулянта на гібриді кукурудзи селекції Monsanto, що продається у США.

Про це повідомляє “Аграрна Правда“.

Це — виклик і для фермерів, і для виробників, позаяк біостимулятори працюють не так, як добрива чи пестициди. Продукт, який спрацював на одній фермі, може не спрацювати на іншій.

Тому Міністерство сільського господарства США замовило університетам штатів Огайо і Тенесі випробування певних біостимуляторів, щоб фермери змогли оцінити препарати і щоб забезпечити галузі об’єктивну інформацію про них.

«Ми намагаємося виробити чіткі технології, інструменти та керівництва, які могли б використати фермери, аби оцінити біостимулятори», — говорить професор університету шт. Огайо Метт Кляйнгенц, координатор дослідження.

В цій галузі у США бракує нормативного регулювання. Відповідне федеральне регулююче агентство готує давно обіцяні керівництва, котрі, як сподіваються виробники, дадуть чіткіше визначення біостимуляторів, провівши межу між ними і біодобривами та біопестицидами, і привнесуть у галузь більше легальності.

«На ринку біостимуляторів зараз дуже багато «гомеопатії», а нова нормативна база очистить галузь від шарлатанів», — говорить Джастін Сміт, виконавчий віце-президент з продажів та польового сервісу компанії Huma Gro.

Девід Бодро-молодший, виконавчий директор Американської коаліції біостимуляторів, говорить, що в штатах Середнього Заходу протягом останніх 5 років зростають обсяги використання біостимуляторів на пшениці, кукурудзі й сої.

Датоване 2013 р. дослідження міжнародної маркетингової компанії Markets&Markets прогнозує, що площі, на яких вносяться біостимулятори, у світі зростуть з 6,5 млн га в 2011 р. до 12,7 млн га в 2018 р., а в Північній Америці — відповідно з 1,3 до 2,6 млн га.

Маркус Медоуз-Сміт, генеральний директор фірми BioConsortia, розповів, що виробники біостимуляторів застосовують серйозний науковий підхід при розробці препаратів: ставлять досліди на різних типах грунтів у різних стресових умовах, включаючи посуху, щоб виявити високопродуктивні рослини і мікроорганізми, які допоможуть їм витримувати несприятливі фактори з сезону в сезон.

Три роки тому компанія виявила, що на пасовищах і посівах кукурудзи та деяких інших культур у Новій Зеландії біостимулятори дали змогу збільшити врожайність на 5–7%.

«Дуже багато людей вважають, що якщо біостимулятори не здатні значно підвищити врожайність, то й витрачатися на них не варто. Це недалекоглядна точка зору. Якщо можна покращити здоров’я рослин і грунту, але врожайність не зросте в перший же рік, вона може збільшитися згодом», — говорить Карлос Кі, агроном-дослідник Agricultural Sciences Inc.

У США за останні роки вийшло чимало наукових статей з результатами досліджень біостимуляторів, які доводять, що ці препарати допомагають рослинам краще переносити стреси, запобігають ерозії грунтів, очищують грунти й воду і підвищують урожайність. Однак частина досліджень проведена не в полі, а всього-на-всього в лабораторії.

Аллен Філо, віце-президент з бізнесу добрив фірми BioStar Systems, скептично налаштований щодо біостимуляторів. Він говорить, що деякі біостимулятори, наприклад, цитокініни, що стимулюють укорінення, добре досліджені, а їхня ефективність доведена.

В інших випадках біостимулятори, що теж відносяться до вкорінювачів, можуть знищити рослину. Проблема полягає в визначенні оптимальної концентрації, що може вимірюватись частинками на мільярди.

«Бували успіхи, а бували й провали. Біостимулятори ніколи не замінять хорошої, ґрунтовної агротехнології», — говорить віце-президент.

М. Медоуз-Сміт підтверджує, що деякі виробники біостимуляторів провалили польові випробування на різних типах грунтів.

«Ми побачимо кращі результати з новими формуляціями», — запевняє він.

В ході дослідження, що почалось торік, а закінчиться в серпні 2019 р., дослідники працюватимуть тільки з органічними виробниками, аби визначити ефективність 6 чи 7 мікробіологічних препаратів на томатах, гарбузах «батернат» (у нас у простонародді — гітара – ред.), салаті, шпинаті й моркві.

За словами координатора дослідження, напрацьовані методи оцінки біостимуляторів можна застосувати і в звичайному (конвенційному) землеробстві, при вирощуванні інших культур і при використанні інших біостимуляторів.

Крім того, дослідження має на меті сформувати середовище фермерів, виробників, дослідників, викладачів та консультантів, які б обмінювалися інформацією про біостимулятори.

І навіть скептик Карлос Кі вважає, що дослідження покаже користь біостимуляторів для польових культур.

Syla.news

313 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up