Селянин викопав у своєму дворі спис первісних людей

У селі Зелений Яр Калуського району Івано-Франківської області місцевий житель Віктор Співак натрапив на кремнієвий спис віком від 10 до 40 тис. років. Чоловік викорчовував старий пень, коли побачив наконечник списа. Він одразу повідомив про знахідку працівникам краєзнавчого музею.

Про це повідомляє Gazeta.ua.

“Такими списами користувалися первісні люди на полюванні або у міжплемінних зіткненнях”, – розповів старший науковий співробітник Калуського краєзнавчого музею Іван Тимів.

Він переконаний, що знахідка із Зеленого Яру унікальна.

“Це дуже тонка, ювелірна робота з кремнію. Такі екземпляри трапляються рідко: зазвичай бувають довші або грубші наконечники”, – зазначив музейник.

“Ця знахідка належить до епохи пізнього палеоліту 40-10 тис. років тому. У той період людина використовувала понад 100 знарядь праці. Досягла значних результатів і набула досвіду в полюванні – вищого рівня виготовлення зброї та її вдосконалення”, – повідомив краєзнавець Василь Фіцак.

Знахідка із Зеленого Яру зроблена з тонкої пластини кремнію 15,5 см довжини і 6 — ширини. Наконечник має дуже оригінальну заточку, як у сучасної пили.

Читати також:  Розкопки старого Львова: цікаві знахідки та прогнози археологів на 2018 рік

На місці знахідки не знайдено ні поховань, чи знарядь праці. Науковцям ще належить дослідити територію навколо неї.

Syla.news

963 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up