Корупція в медицині не пройде, – Супрун

Міністр охорони здоров’я розповіла про методи боротьби з корупцією в українській медицині. 

Про це повідомляє міністерка охорони здоров’я на своїй Facebook-сторінці.

“Ми поставили собі за мету змінити систему, за якої українці платять з власної кишені величезні гроші за медичні послуги або змушені відмовлятися від лікування взагалі. Звісно, це не подобається особам, які наживають на корупції величезні статки, а їх дуже багато — понад 90% зловживань, викритих НАБУ у соціальній сфері, стосуються охорони здоров’я”, – йдеться у повідомленні.

Вона додала, що кінцевим споживачем усіх змін є пацієнт, якому не потрібно давати хабарів за гарантовані державою якісні і доступні послуги.

Серед методів антикоропуційної боротьби запровадили, зокрема, державні закупівлі через міжнародні організації, що, за її словами, вважається найуспішнішим антикорупційним рішенням у закупівлях ліків, вакцин та медвиробів.

“З 2016 року Україна почала закуповувати ліки через міжнародні організації, що дозволило за  ми кошти поставили в українські лікарні значно більше препаратів. Наприклад, препарат Цитарабін — для лікування онкогематології — якого МОЗ України закупив майже вдвічі більше. Або стенти, яких вперше закупили відповідно до середньої річної кількості пацієнтів, яким потрібне невідкладне стентування під час інфаркту міокарда. Ця реформа дозволила закуповувати ліки на міжнародному ринку, незалежними організаціями, за чесними тендерами. Що забрало в шахраїв можливість наживатися на продажу препаратів за завищеними цінами”, – стверджує Супрун

Всесвітньої організації охорони здоров’я і прийняли на його основі Національний перелік лікарських засобів. В списку 427 безпечних дієвих речовин від всіх розповсюджених хвороб. Всі ці ліки лікарні мають закуповувати в першу чергу та за 100% потребою й надавати пацієнтам безкоштовно.

Варто зазначити, що в Україні з’явився відкритий доступ до інформації про безкоштовні ліки.  Міністерство зобов’язало кожен медзаклад та департаменти охорони здоров’я повідомляти про залишки цих ліків на своїх офіційних веб-сайтах щотижня. Також почали розробляти загальної для України електронної системи, в якій буде зібрана актуальна інформація про залишки всіх лікарських засобів та медичних виробів, які є в наявності.

Окрім того, міністерка зауважила, що існує спеціальний мобільний додаток “Ліки”, який допоможе перевірити чи є в лікарні безкоштовні медикаменти, які прописали пацієнту.

Кожен медзаклад зобов’язаний публікувати інформацію про благодійні внески та витрати коштів, які надали пацієнти добровільно. Публікуватися це має на дошках оголошень в лікарнях та на веб-сайтах медзакладів або департаментів охорони здоров’я.

Відомо, що за рік роботи програми “Доступних ліків” кількість викликів швидкої зменшилась на 17 тисяч, менше випадків з підозрою на інсульт та інфаркт, а також через приступи бронхіальної астми. Програма дала змогу отримати регулярне лікування тим людям, які раніше обирали між купівлею їжі та ліків.

“Зараз ми перевіряємо 40 державних програм на можливість їх переводу в програму “Доступні Ліки”. Іншу частину буде включено у вартість послуг, які згідно з реформою будуть закуповуватись у лікарень з 2020 року”,- пише очільниця МОН.

Натомість заклади первинної медичної допомоги, які автономізувались і увійшли в реформу, отримують пряме фінансування від держави через Національну службу здоров’я України за кожного пацієнта.

Нагадаємо, Міністр охорони здоров’я розповіла як правильно перевозити дітей в автівці. 

Syla.news

635 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up