Енн Еплбаум представила свою книгу про Голодомор на 25 BookForum

Американська дослідниця єврейського походження, лауреатка Пулітцерівської премії  та редактор журналу  «The Economist» Енн Еплбаум презентувала свою книгу «Червоний голод: війна Cталіна з Україною» у Львові на 25 BookForum.

Книга Енн Еплбаум «Червоний голод: війна Cталіна з Україною» вийшла друком ще рік тому і викликала велику кількість суперечок. Адже вона з’явилася у розпал гібридної війни в Україні, в той час як в Росії відбувалися спроби реабілітувати Сталіна та сталінізм.

«Сталін не хотів вбивати мільйони людей, а скоріше, хотів витягнути з них якомога більше зерна», – стверджує Енн Еплбаум. 

Книжка «Червоний голод: війна Сталіна з Україною» покликана зобразити західному читачеві події, що стались в Україні у 1930-х роках минулого століття. Однак, як зазначила авторка, вона не зобов’язана як історик юридично доводити факт геноциду.

«Я назвала Голодомор геноцидом. Однак, я не хотіла перетворювати всю книжку на доказ того, що це був геноцид. Я хотіла показати в книжці, що сталося, а не про сучасну дискусію навколо тих подій, які я вважаю геноцидом у широкому сенсі слова», – сказала Енн Еплбаум.

Американська історикиня розповіла, що відвідала Львів вперше ще у 1990-х роках разом зі своїм чоловіком, і ще з тих пір загорілась ідеєю дослідити історію українського народу.

Нагадаємо,  французький письменник Фредерік Бегбедер прилетів на 25 Book Forum, аби представити український переклад свого нового роману “Нескінченне життя”.

Наталія Козак, Syla.news

343 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up