Канадський посол назвав рішення львівських депутатів про заборону російськомовного культурного продукту – дурницею

Напередодні більшістю голосів Львівська обласна рада ухвалила рішення про введення мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території області. Посол Канади в Україні Роман Ващук розкритикував рішення Львівської обласної ради, назвавши його упередженим і дискримінаційним.

 

“Заборона Львівської області, як це сформульовано, є упередженою, дискримінаційною, і це просто дурниця. І я кажу, що це – діаспорний носій української мови та послідовний борець за позитивні дії щодо культурних продуктів цією мовою, а також за різноманіття”, – написав Ващук у своєму Twitter.

 

За заборону під час пленарного засідання проголосувала більшість депутатів Львівської обласної ради, а саме – 57 депутатів  84.

“Встановити мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Львівської області до моменту повного припинення окупації території України”, – йдеться в рішенні.

Також депутати рекомендували органам місцевого самоврядування області прийняти аналогічні рішення до моменту повного припинення окупації території України.

Депутат Львівської обласної ради, член партії “Свобода” Руслан Кошулинський сказав:

“Я думаю, що посол напевне не читав покликання з других джерел. До мене ще в квітні звернулися вояки московсько-української війни, які неодноразово мали прикрі інциденти у Львові та області, зокрема у Старгороді та інших містах Львова, коли на зауваження, наприклад, до музикантів, які грають в ресторанах російські пісні, ніхто не звертав уваги. Вони відмовлялися, і доходило навіть до криміналу, поліції і застосування травматичної зброї. Тому, на превеликий жаль, в законодавчому полі України ні парламент своїм законом, ні президент своїм указом, ні Кабінет міністрів своєю постановою не можуть і не хочуть врегульовувати цю ситуацію, щоб такого більше не виникало у побутовому плані, на що вояки дуже болісно реагують”, – розповідає Руслан Кошулинський.

Він додав, що такі ситуації призводять навіть до кримінальних правопорушень.

“Я звернувся до керівництва обласної ради, обласної адміністрації за короткий термін, щоб створити механізм. На жаль, тільки зараз вони винесли на рішення сесії. Тепер голова обласної адміністрації має створити міжвідомчу комісію, куди мають увійти громадські організації, правоохоронні органи і працівники районних адміністрацій. На превеликий жаль, це можливо поки що лише на території Львівської області”, – додає депутат. 

У рішенні Львівської облради зазначається, що депутати прийняли його “щоб уникнути ескалації напруженості в суспільстві і недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі; для захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора і подолання наслідків тривалої мовної русифікації; беручи до уваги численні звернення патріотичних і ветеранських громадських організацій”.

Ірина Пилипишина, Syla.news

595 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up