Співробітництво між Україною та Росією офіційно припинено, – президент

19 вересня указ президента Петра Порошенка про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо припинення договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та РФ вступив у дію. Указ набуває чинності від дня його оприлюднення.

Про це повідомляє  “Урядовий кур’єр”.

Як повідомлялося раніше, 6 вересня, РНБО України підтримала ініціативу президента про непродовження договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Російською Федерацією на десять років.

17 вересня президент України підписав відповідний указ “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 вересня 2018 р. “Про договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією”.

Договір було підписано 31 травня 1997 року терміном на 10 років із подальшою автоматичною пролонгацією, якщо сторони не будуть проти.

Верховна Рада України ратифікувала документ 14 січня 1998 року, Держдума РФ – 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року – з моменту обміну ратифікаційними грамотами.

Договором закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов’язання держав не використовувати свою територію на шкоду безпеці одне одного.

Політичний та економічний експерт Зіновій Свереда зазначає, що насправді на практиці нічого не зміниться. Домовленості ніколи не були дотримані Росією у рамках даного договору не лише з 2014 року, а постійно.

“Це можна побачити з діяльності російських спецслужб, цін на енергоносії, постійної співпраці з криміналітетом та політичним тиском на Україну. Цей договір більше нейтралізував Україну у формуванні своєї системи безпеки держави, тому що така угода не дозволяла називати речі своїми іменами: тобто, хто реально “воює” проти України та намагається зруйнувати її державність”, – прокоментував експерт.

Також, на його думку, договір потрібно було скасувати ще в 2014 році.

Членкиня Правління міжнародної спілки Марина Багрова пояснює, що з боку України – це всього лише юридичний крок, що документально підтверджує припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Росією.

“З моменту анексії Росією АР Крим та окупації окремих територій Донбасу контакти на державному рівні між Україною та Росією і так зведені до мінімуму. Зміни настануть лише після того, коли Росія піде з окупованого Криму і Донбасу, а також відшкодує Україні заподіяну шкоду російською агресією”, – додає експертка.

Нагадаємо, 17 вересня Порошенко заявив, що підписав указ про припинення відносин з Росією. 

Ірина Пилипишина, Syla.news

364 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up