Читання може врятувати країну, – Олександра Коваль

Сьогодні, 19 вересня, стартував 25 BookForum, робота якого розпочалась із офіційного брифінгу. На ньому організатори розповіли про досягнення українського книговидавництва та про головні нововведення цього року. 

Організатори зазначають, що 25Book Forum — головний культурний фестиваль, який об’єднав авторів, громадських діячів та просто небайдужих людей.

“Ми створили головний культурний фестиваль країни. Це фестиваль, що важливий не тільки для Львова чи для України, а й для всієї Європи. І, сподіваюся для світу також”, – зазначила президент Громадської організації “Форум видавців” Олександра Коваль.

Фокусна тема цьогорічного фестивалю – “Ринок Свободи”. За словами організаторів, відвідувачі зможуть дізнатись її значення на кластері “Ринок Свободи” фестивалю, де відбуватимуться тематичні дискусії та лекції.

“Що таке 25 BookForum? Це, по-перше, 25-ий книжковий ярмарок, 24-ий раз церемонія вручення книжкової премії, яку ми відтепер називаємо Book Forum Best Book Award. Це 15-ий фестиваль дитячого читання “Книгоманія”. Це 13-ий міжнародний літературний фестиваль. Десята ніч поезії і музики, яку ми всі так любимо. Це дев’ятий всеукраїнський бібліотечний форум і сьома благодійна акція”, – розповіла Олександра Коваль. 

Вона додала, що цьогоріч участь у форумі беруть 260 видавництв, які привезли 250 тонн книжок. А на книжковий конкурс подано 508 видань від 103 видавців. Його результати будуть оголошені завтра, 20 вересня.

Під час брифінгу заступник голови Андрій Москаленко зазначив, що “найважливіше  – це те, що за 25 років Форум став не лише локацією, де презентують книжки, де обговорюють книжки та книгодрукування, а де говорять про справжній сенс”.

Президент ГО “Форум видавців” Олександра Коваль зазначила, що читаючи людина звільняється, а книги можуть врятувати як людину, так і суспільство:

“Я вірю в те, що читання книжок може врятувати і конкретну людину в її складній ситуації, і може врятувати країну. Якщо кожен українець в рік прочитає хоча б 5 книжок, він зможе дещо зрозуміти, зробити висновки і далі рухатися за велінням свого серця”, – додала Олександра Коваль.

Спеціальними гостями 25 Book Forum стануть дві відомі американські історикині – дослідниця Східної Європи Марсі Шор, редакторка The Economist та лауреатка Пулітцерівської премії Енн Епплбаум.

Нагадаємо, Львівський форум видавців почав  свою роботу феєрично – у вівторок ввечері, 18 вересня, за день до офіційного відкриття, організатори провели Playboy & Beіgbeder Party.

Наталія Козак, Syla.news

 

341 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up