“У нас всі новини, які можна надрукувати”. Історія та цікаві факти про The New York Times

The New York Times – одне із найстаріших та найвідоміших видань у світі. Сьогодні, 18 вересня, американська газета відзначає 167-ту річницю виходу свого першого номеру. 

Найстаріша і третя за популярністю газета після Wall Street Journal та USA Today щоденна газета у Сполучених Штатах Америки The New York Times 112 разів вигравала Пулітцерівську премію – більше ніж будь-яке новинне видання.

Газета із самого початку зарекомендувала себе як оригінальне регіональне видання, що згодом набула загальнонаціонального значення. Експерти пов’язують це із тим, що у ті роки у США в принципі не було загальнонаціональних видань.

Пророчими виявились слова видавців у першому номері: “Ми випускаємо сьогодні перший номер The New York Daіly Times і маємо намір робити це щоранку, окрім неділі, нескінченну кількість наступних років”. І з тих пір ця газета виходить по сьогоднішній день.

“Згідно з дослідженнями істориків світової преси, спочатку видання отримало назву The New York Daily Times, і лише згодом “загубило” оцю частку “Daily”. А неофіційно газету ще називали The Grеy Lady”, – розповіла Наталія Дзьомба, старший викладач НУ “Львівська політехніка”, кандидат наук із соціальних комунікацій.

Технічне обладнання газети завжди вражало. Ще у XX столітті у неї з’явилось два стаціонарних телефони, що на той час було рідкістю для багатьох світових видань. Однак New York Times було одним із останніх видань, яке схвалило кольорову фотографію, тому і перша, кольорова обкладинка з’явилася 16 жовтня 1997.

Ще наприкінці XIX століття газета почала відзначатись дотриманням принципів журналістики. Від самого початку це було авторитетне видання, але з приходом нового власника – Адольфа Окса –  видання голосно заявило про стандарти журналістики. Зокрема, він наголосив на достовірноcns інформації. Однак, незважаючи на це, скандальні історії не оминули газету.

“Цікавим є факт про те, що на початку 2000-х років журналіст газети Джейсон Блер систематично подавав “унікальні” репортажі, якими всі просто зачитувалися. Хоча насправді ці тексти були плагіатом. Тривалий час йому це вдавалося. Навіть інші газети використовували інформацію з текстів “талановитого” журналіста, не перевіряючи її. Таким був рівень довіри до The New York Timеs. Історія закінчилася звільненням молодого журналіста, а перед читачами газета виступила з офіційною заявою і вибаченням.”, – додала Наталія Дзьомба.

The New York Times робила ставку на майбутнє, ставши своєрідним «пунктом призначення» для своїх читачів – авторитетним і актуальним. Ці якості протягом довгих років спонукали людей підписуватися на друковану версію, однак читачів активно агітують завантажувати додаток NYT, шукаючи сторінки в соціальних мережах та підписуючись на розсилки. Наразі веб-сайт газети відвідують 30 мільйонів осіб на місяць.

“Ми не намагаємося максимально збільшити кількість кліків і не продаємо малоприбуткову рекламу, не женемося за переглядами сторінок. Ми вважаємо, що більш розумна бізнес-стратегія полягає в тому, щоб зробити журналістику настільки сильною, що мільйони людей по всьому світу будуть готові платити за неї. Ця стратегія тісно пов’язана з нашими довгостроковими цілями і вона успішно працює”, – раніше пояснювало керівництво газети.
Як зазначає політичний експерт Дмитро Франчук, основа цієї стратегії – збільшення кількості онлайн-передплатників, для чого доведеться відмовитися від багатьох традицій в роботі. The Times використовує мікс форматів і демонструє прогрес у галузі аудіо, відео та віртуальної реальності, редакція стала більше використовувати дані та аналітику. Кількість читачів газети The New York Times у твіттері перевищила загальний тираж друкованої версії видання, що робить газету єдиною у США, чий мікроблог популярнішій за паперове видання.
The New York Times – це ліволіберальне видання, що має свою систему цінностей, яка незмінна досить тривалий час, пояснює заступник завідувача кафедри міжнародної преси факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка Тарас Лильо.
“Українським читачам варто читати The New York Times з оптимальною дистанцією. Там багато позитиву, але є речі, які є зовсім неоднозначні. Наприклад, за часів правління мера Нью-Йорка Рудольфа Джуліані в Бруклінському музеї сучасного мистецтва була виставка картини Матері Божої, що була намальована лайном слона. Саме охоронцем такого мистецтва виступила The New York Times, 80% публікацій якої на цю тему були однозначно “за” таке вираження. Тобто, у цьому випадку ми маємо свободу, яка межує із антихристиянським блазнірством”, – каже Тарас Лильо. 
Він також додав, що цінності The New York Times виходять з обставин, тому немає якихось абсолютних цінностей. Таким чином, видання стоїть на позиції світоглядного ціннісного релятивізму. Газета активно бореться за рівність у всіх проявах, зокрема, міжрасову та сексуальну. Це робить його ліберальним лівим виданням, що прагне до об’єктивного висвітлення картини.
Журналісти видання неодноразово писали про події в Україні, зокрема, про події під час Революції гідності. Продовжують піднямати українське питання й сьогодні, в розрізі політичної ситуації в країні. Серед них – Томас Фрідман.
Медіа-дослідник та завідувач кафедри нових медії факультету журналістики ЛНУ імені Івана Франка розповідає, журналісти The New York Times навіть приїдуть уже цими днями до Львова, на щорічний Book Forum.

“Серед публіцистів видання, які займаються українським питанням, окремо варто відмітити Енн Еплбом. Вона не раз публікувалась не лише у The New York Times. Це та людина, яка буде мати свою презентацію про сталінський голод під час Форуму видавців”, – розповів Борис Потятиник, завідувач кафедри нових медій ЛНУ імені Івана Франка.

Він також додав, що газета послужила прототипом для наступних газет, що предстваляють якісну журналістику. Тому актуальність видання, навряд чи похитнеться. Адже, незважаючи на популярність інтернет-ресурсів, The New York Times все одно підтримує свій тираж.

Наталія Козак, Syla.news

 

958 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up