Під стінами обласної ради у Львові знову пікетують

Сьогодні, 18 вересня, мешканці Львова пікетують проти реорганізації Львівського обласного клінічного психоневрологічного диспансеру та Львівського обласного дитячого психоневрологічного диспансеру. Крім того, пікетувальники зазначають, що під реорганізацію потрапив і дитячий медзаклад по вулиці Драгоманова, 58, де лікуються понад 13 тис. дітей зі Львова, а також прилеглих областей. Його планують передати до Західноукраїнського спеціалізованого медичного центру на вулиці Дністерській.

Про це повідомляє кореспондент Syla.news.

 

“У нас хочуть відібрати будівлю диспансеру, бо там дуже зручне місце для, наприклад, готелю або якогось пансіонату. Але той диспансер просто необхідний для нас та наших дітей. Адже там обслуговується область, місто, там працюють люди, там лікуються діти. Не можна закривати той заклад! Його не можна переводити до 8-ої лікарні, бо якщо його туди переведуть, то потрібно буде скоротити відділення 8-ої лікарні, де теж лікуються діти та працюють люди”, -коментує пікетувальниця Анастасія Фохемко.

Керівник департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак підтвердила, що на розгляді в облраді знаходиться проект рішення про реорганізацію обласного клінічного психдиспансера та дитячого обласного психдиспансера. Позиція Департаменту залишається незмінною – об’єднати дорослий та дитячий обласні прсихдиспансери, залишивши за ними приміщення, в яких вони працюють і в стаціонарі на вулиці Кульпарківській та на вулиці Коциловського.

“Ми зараз тісно працюємо з колегами з Німеччини, які діляться досвідом з реорганізації. Тобто наша позиція – юридичне об’єднання психоневрологічних диспансерів для того, щоб був один стандарт допомоги високої якості як в центрі Львова, так і на периферії. Це відповідає концепції психоневрологічної допомоги. Насправді, не потрібно трьох головних лікарів, три харчоблоки, десять кухонь тощо”, – прокоментувала вона.

І додала, що дитячий психоневрологічний диспансер, який знаходиться на вулиці Драгоманова, 58, буде приєднаний до Західноукраїнського дитячого медичного спеціалізованого центру, де і сьогодні працює відділення з надання допомоги дітям з психоневрологічними відхиленнями.

“Якщо реорганізація не відбудеться, то кожен пацієнт буде мати право вибору, де лікуватися. З 2020 року Національна служба здоров’я України буде оплачувати надання медичної допомоги не за кількістю ліжок, а за пролікованим випадком. І ті випадки, які мають лікуватися в стаціонарі, вони будуть оплачені, а ті випадки, які будуть лікуватися в поліклініці – не будуть оплачені”, – пояснила Ірина Микичак.

Станом на сьогодні 30% пацієнтів, які лікуються у стаціонарі – не мають там лікуватися, додала вона.

Ірина Пилипишина, Syla.news

564 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up