Кабмін підвищив ціни на газ заради траншу від МВФ

Кабінет міністрів України на переговорах з Міністерством валютного фонду домовився про підвищення ціни газу до рівня імпортного паритету до 2020 року.

Про це повідомив глава правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв, інформує “Економічна правда”.

“Є попередній компроміс, якого уряд досяг з МВФ. Темпи зараз обговорюються”, – сказав він.

За словами голови “Нафтогазу”, питання ціни на газ є ключовим компонентом переговорів з місією МВФ, які ведуться наразі в Києві.

У той же час Коболєв зазначив, що не впевнений, що озвучені ЗМІ цифри підвищення ціни на першому етапі, тобто 23,5-25% вірні.

Місія МВФ приїхала з візитом до Києва 6 вересня. За підсумками візиту, який повинен завершитися 19 вересня, буде прийнято рішення про виділення траншу.

Ключовою умовою для отримання траншу від МВФ є підвищення цін на газ для населення до ринкових. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив про готовність до такого кроку.

Економічний експерт Андрій Новак зазначив, що за останні чотири роки ціна на всі енергоресурси підвищилась в 4-6 разів. На питання, чи вартувало підвищення цін на газ траншу МВФ, експерт відповів:

“Транш цього не вартує. Але це речі, які можна було б поєднати, тобто не підвищувати у стільки разів ціни і в цей же час отримати транш. Все це було б можливим, якби була відповідна енергетична стратегія. Але зараз енергетична стратегія націлена на подальшу монополізацію енергетичного ринку України, а монополіст завжди “піднімає з ринку пінку”, тобто завжди ставить найвищу ціну, бо знає, що споживач немає вибору”. 

Таким чином, Україна в рамках співробітництва з МВФ взяла на себе зобов’язання відмовитися від спеціальних зобов’язань із продажу природного газу за зниженою ціною населенню та перейти до ринкових цін, проте влітку та восени 2017 року відмовилася від їх виконання.

Ірина Пилипишина, Syla.news

524 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up