Збитки від “Північного потоку – 2” можуть сягнути 3 млрд доларів на рік, – Коболєв

Збитки України від будівництва російським “Газпромом” газопроводу “Північний потік-2” можуть сягнути 3 млрд доларів на рік. За словами голови правління НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва, якщо “Північний потік-2” зараз запуститься, то через 2 роки проект може буди завершений.

Про це заявив голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв під час виступу на форумі Ялтинської європейської стратегії (YES), повідомляє Економічна правда.

“Північний потік-2″ – набагато ширша проблема, ніж просто газове питання. Воно стосується безпеки України, і не буде перебільшенням сказати, що для нас це питання виживання”, – сказав Коболєв.

“Якщо в нас не буде газового транзиту, це відкриє двері для повноцінного військового вторгнення Росії в Україну. Це не тільки питання грошей “Нафтогазу” чи України, але й питання безпеки. Не тільки нашої, а й всього Євросоюзу”, – наголосив голова НАК.

За його словами, наразі Україна отримує близько 3 млрд доларів на рік за рахунок транзиту.

“Якщо “Північний потік-2″ зараз запуститься, то через 2 роки проект може буди завершений. Як тільки це станеться, всі розрахунки показують, що транзиту газу через Україну більше не буде”, – сказав Коболєв.

Він наголосив, що в такому разі частина транзиту перейде на “Турецький потік”, все інше – на “Північний потік-2”.

“Для нас це буде величезна втрата – 3 млрд доларів або 3% нашого внутрішнього валового продукту, це величезна сума”, – підсумував керівник “Нафтогазу”.

Наприкінці липня компанія Nord Stream 2 почала укладати перші труби в рамках спорудження спірного газопроводу “Північний потік – 2”, по якому природній газ буде прямо поставлятися з Росії в Німеччину.

У серпні почнуться роботи по безпосередній укладці труб. Спорудження спірного газопроводу “Північний потік – 2”, проти якого різко виступають Україна, країни Балтії і Польща та США, планується завершити до кінця 2019 року.

Syla.news

317 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up