Порошенко підписав рішення про припинення дружби, співробітництва та партнерства з РФ

Президент Петро Порошенко увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією. 

Про це повідомляє прес-служба офіційного інтернет-представництва президента Петра Порошенка.

Відповідно до рішення РНБОУ підтримано пропозиції Міністерства закордонних справ України щодо припинення Україною дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, підписаного 31 травня 1997 року.

МЗС України має заявити Російській Федерації про бажання України припинити дію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ відповідно до статті 40 цього Договору та внести у встановленому порядку на розгляд Президентові України проект Закону України про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство із РФ.

Також, відповідно до рішення РНБОУ, МЗС має поінформувати Організацію Об’єднаних Націй, Організацію з безпеки та співробітництва в Європі, інші міжнародні організації про бажання України припинити дію Договору про дружбу між Україною і Росією.

Представник президента у Верхній Раді України, народний депутат України Ірина Луценко повідомила, що до 30 вересня Російську Федерацію буде поінформовано нотою МЗС України, а Главою держави буде внесений до Парламенту відповідний законопроект у відповідності до статті 24 Закону України “Про міжнародні договори України”.

Голова Інституту публічної політики та консалтингу ІНПОЛІТ Сергій Биков стверджує, що припинення договору про дружбу із Росією, а точніше неповідомлення про його продовження – це спроба Порошенка перед виборами показати, що він не друг Росії.

“Це виключно передвиборчий хід. Він повністю мрякне на фоні збільшення торгівельних відносин Україна – Росія та факту, що Росія за результатами 2017 року виявилась найбільшим інвестором в Україну . Також виникає питання, чому тільки зараз заговорили про цей договір, чому не 2014 року? Відповідь проста: коли у влади була необхідність роботи фабрики «Рошен» у Росії, коли дружина Володимира Омеляна відкривала магазини у москві, коли необхідно було закуповувати ТВЕЛИ та планувати спільну економічну діяльність – Росія тільки на словах позиціонувалась як агресор“, – коментує експерт.  

І додає, що саме через це 2014 року ініційована Батьківщиною постанова №0005 про денонсацію окремих статей “Договору про дружбу” не була винесена у залу Верховної Ради. Хоча стосувалась постанова головних стратегічних положень, що порушувались Росією – ненапад, стратегічне співробітництво в оборонній сфері тощо.
Як зрозуміло з номеру, це була одна з перших постанов, що стосувались міжнародних договорів.

“Коли діюча влада зрозуміла, що їй не переобратись на другий термін, оточення Президента вирішило “вбити двох зайців одним пострілом”. Таким чином, з одного боку президент позиціонується як головний борець із Кремлем, а з іншого боку – розривається повністю головний та фундаментальний договір з Росією, замість котрого нічого не пропонується. Цим команда Порошенка хоче створити додаткові складності майбутньому президенту, якого обере країна весною 2019 року”, – додає експерт.

Політичний експерт Віктор Біщук каже, що рішення президента правильне.

“Росія давно, ще в 2014 році перекреслила цей договір, тож в його існуванні не було жодного сенсу. Єдине, що треба було зробити все правильно, дотриматись юридичної процедури, щоб не додати аргументів Росії в міжнародних судах. Відтак, договір не розірвано, його непролонговано”, – зазначає експерт. 

Політолог Валентин Балагура зазначив, що, на його думку, це ще один крок, який ніяк не покращить ситуацію для України.

“Очевидно, що домовленості між нами залишились лише на папері. Там чітко було прописано, що кордони держав є непорушними. Тому, цей договір можна вважати не дійсним ще з моменту окупації нашої території. На нього взагалі можна вже було не звертати уваги. Чому про нього згадали саме зараз? Якщо і варто було припиняти його дію, то на початках збройної агресії. Вважаю, що це чергова картинка перед виборцями. Громадяни здебільшого підтримують все, що відбувається проти Росії. Це «на руку» президенту. Він зараз вибудовує показову стратегію боротьби з РФ та піднімає собі цим рейтинги”, – пояснює експерт. 

Член Міжнародної спілки “Інститут національної політики” Марина Багрова сказала, що від того, що президент України ввів у дію рішення РНБО про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією, абсолютно нічого не зміниться. На її думку, з боку України, це всього лише юридичний крок, що юридично підтверджує припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією.

“З моменту анексії Росією АР Крим та окупації окремих територій Донбасу контакти на державному рівні між Україною і Росією і так зведені до мінімуму. Зміни настануть лише після того, коли Росія піде з окупованого Криму і Донбасу, а також відшкодує Україні заподіяну шкоду російською агресією”, – додає експертка.

Нагадаємо, нещодавно Порошенко заявив, що з наступного року зарплати військовослужбовців збільшиться на 30 %.

Ірина Пилипишина, Syla.news

540 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up