Читаємо на рівних: львівські дитячі бібліотеки отримали книжки для незрячих

Книжки надрукували в рамках проекту «Читаємо на рівних. Бібліотека для всіх». Саме він переміг у конкурсі соціально-культурних проектів за напрямом «культура» у 2018 році.

«Ми ініціювали  проект з огляду на те, що Ресурсний центр Львівської політехніки й Українська cпілка інвалідів, займаємось інклюзією у різних її проявах. На території міста та області є лише одна спеціалізована бібліотека для незрячих. Вона працює не щодня і не кожен може  дозволити собі нею користуватись. Ми поставили перед собою завдання, щоб всі львівські бібліотеки  для дітей мали у своїх фондах книжки для тих, хто читає рельєфно-крапковим шрифтом», – розповідає автор проекту, керівник Ресурсного центру Львівської політехніки Оксана Потимко.

Серед надрукованих книжок є праці українських класиків – Івана Франка і Тараса Шевченка, а також сучасних авторів  – Марічки Крижанівської, Надійки Гербіш, Наталки Малетич та інших.  Зі слів автора «Читаємо на рівних. Бібліотека для всіх», у ході реалізації проекту в організаторів виникла ідея до книжок, надрукованих шрифтом Брайля, додати аудіо версію.

«Спершу була ідея озвучувати книги при допомозі волонтерів, журналістів, можливо акторів. Потім виникла ідея запросити авторів цих книжок, щоб діти, які не бачать, мали можливість  почути голос самого автора. Потім пішли далі- долучили до озвучення незрячих діточок і відомих львівських артистів. Так зробили дві книжки – «Жменька тепла для мами» Сашка Дерманського та «Історія одного поросятка» Юрія Винничука.  Львів став першим і єдиним містом, у якому всі дитячі бібліотеки матимуть книжки для незрячих дітей», – зауважує Оксана Потимко.

Озвучували книги самі  автори, зокрема Марічка Крижанівська, Надійка Гербіш, також львівська співачка Оксана Муха. Дитячим голосом проекту стала Софія Хома.

«Було дуже цікаво, чим все закінчиться. Перед нами був монітор, мама читала мені слова, які я вимовляла з інтонацією. Андреналін був  дуже високий, але вийшло все добре. Мені сподобалось»,- розповіла Софія Хома.

Дівчинка поділилась, що в майбутньому хоче озвучити «Робінзона Крузо» Даніеля Дефо.

Цьогоріч усі дитячі бібліотеки Львова отримали по 10 найменувань книг, написаних шрифтом Брайля. Кожна книжка має подвійне втілення: надрукована рельєфно-крапковим шрифтом і доповнена озвученою версією, а одна має ще й мультик з аудіодискрипцією – спеціальним коментарем для дітей з вадами зору.

Христина Генсьорська, Syla.news

445 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up