Бориславці вимагають від “Нафтогаз Україна” вирішити проблему застояних родовищ

Депутати Бориславської міської ради влаштують сесію під стінами державного підприємства “Нафтогаз Україна” через застій нафтових та газових родовищ у “нафтовій столиці України”.  

Про це інформує депутат Бориславської ради Любов Голубіцька, повідомляє кореспондтент Syla.news.

“Борислав – це єдине місто в світі, яке знаходиться безпосередньо на нафто-газовому та озокеритному родовищі. Це місто, яке має свердловини прямо біля входів до будинків, шкіл, парків. У нас всюди свердловини. Під нами нафта. В підвалах газ. У нас господарює ПАТ “Укрнафта”, у якого зараз закінчився 20-річний термін ліцензії на видобування нафти у місті, і вони якось легенько собі придумали реорганізацію. Це такий модний термін “реорнганізація”, але через це люди змушені переселятись в інші області”, – розповідає Любов Голубіцька.

ПАТ “Укрнафта”, яке працює з бориславськими нафтогазовими родовищами, – напівдержавне підприємство. 50 відсотків та одна акція підприємства належить державному підприємству “Нафтогаз України”. Близько 40% ‒ структурам Ігоря Коломойського.

Сьогодні, “Укрнафта” не може видобувати газ та нафту у Бориславі, через закінчення терміну придатності ліцензії на роботи із місцевими родовищами.

Відтак родовища стоять. Але, за словами депутата Бориславської ради, газ та нафта стояти не можуть.

Місцеві жителі запевняють, що з труб їхніх будинків у великій кількості витікає “чорне золото”.

Більше того, у місті був випадок, коли через витік газу у 1982 році в Бориславі вже злетів у повітря будинок. Газ, як відомо, в чистому вигляді нічим не пахне.

Відтак чимало жителів Борислава змушені покидати місто через загрозу катастрофи.

За даними фахівців, щодня у повітря великого міста виходить до 100 тисяч метрів кубічних газу. На території Борислава понад тисяча свердловин і 20 тисяч копанок. Місто стоїть на нафтовому родовищі.

Місцеві жителі написали вже багато скарг, листів та звернень. Зокрема, від Міністерства екології України бориславцям надійшла відповідь, що за останній рік від лютого місяця у них закрито 150 свердловин.

“З цим не можна жартувати, тому що видобувництво газу потрібно нарощувати, його потрібно добувати, відтягувати, а не просто закривати свердловини”, – зазначає Любов Голубіцька.

З її слів, це питання не тільки місцевого рівня, а й державного характеру, енергетичного комплексу України.

Відтак 19 вересня, у середу, депутати Бориславської ради проведуть сесію під стінами державного підприємства “Нафтогаз Україна” у Києві, по вулиці Б. Хмельницького.

Нагадаємо, в неділю, 16 вересня, жителі Бориславу перекрили автомобільний рух по центральній частині міста з вимогою відремонтувати дорогу.

Ірина Пилипишина, Syla.news

340 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up