Місто сучасних технологій: у Львові стартував інноваційний Forum 451°Е

 Smart Сity, або розумне місто — це місто, в якому використовуються сучасні технології для покращення якості життя у ньому. Зі слів організаторів фестивалю, впровадження Smart Сity технологій у структурі населеного пункту покращить сервіс надання послуг.

Під час відкриття форуму заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко разом з генеральним директором ДП «Національні інформаційні системи» Станіславом Лур’є підписали Меморандум про співпрацю. Договір уклався з метою формування культури роботи з інформацією представників бізнес-спільноти, впровадження новітніх технологій.

« Ми анонсуємо підписання договору з Львівською міською радою про опрацювання нею як державним реєстратором, суб’єктом державної реєстрації, електронних заяв на реєстрацію бізнесу юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, поданих онлайн. Подати цю заяву можна через сервіс «Онлайн будинок юстиції», вона буде зареєстрована у найкоротші терміни і підписана за допомогою ЕЦП у Львівській міській раді. Львів є одним з перших міст, що долучаються до цієї ініціативи»,- зазначив Станіслав Лур`є.

Упродовж першого дня фестивалю виступатимуть іноземні спікери, які поділяться досвідом розвитку Smart Сity у своїх містах. Під час  виступів гостей, відвідувачі заходу дізнаються про такі складові «розумного міста», як Smart People, Smart Governance, Smart Living та Smart Economy. Відкриваючи фестиваль, експерти звернули особливу увагу на впровадження Кабінету мешканця – порталу для онлайн-оплати різних послуг, штрафів, купівлі квитків та персональної взаємодії користувача з органами влади.

«Львів формує сильний запит з точки зору цифрових технологій. Ми щороку робимо зріз щодо кількості людей, які постійно перебувають онлайн. Остання інформація – понад 60 % людей щодня використовують ті чи інші онлайн-технології. Ми будемо презентувати Кабінет мешканця. Це важлива річ, яка покликана забрати багато бюрократії і спростити кількість кроків, які необхідно зробити при реєстрації чи отриманні документу. Львів стоїть на порозі впровадження електронного транспортного квитка, тому що найчастіша послуга, з якою зіштовхуються мешканці – це є транспорт. Важливим є питання великих і відкритих даних. Два дні тому ми презентували один з додатків – LVIVCITYHELPER, який даватиме змогу у форматі чат боту ще більше комунікувати питань, необхідних з точки зору інфраструктури міста», – розповів заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

У електронному кабінеті передбачена оплата за допомогою Masterpass – онлайн-гаманця. Як зауважує віце-президент з розвитку бізнесу Mastercard Europe Андрій Клесов, планується повністю відкрити платіжну систему і не обмежувати людину у виборі картки чи будь-якого платіжного засобу, а оплата у такий спосіб є повністю надійною.

« Також у Smart Сity з`являються новітні речі – поєднання digital і physical – оплата з допомогою QR-кодів. Такий вид оплати дуже популярний у певних країнах, особливо азійських, у нас тільки починаються такі запуски.  Платіжним інструментом виступає Masterpass. Використовувати QR-коди можна де-завгодно, на прокаті велосипедів, паркуваннях тощо”, – пояснює Андрій Клесов.

Зареєструватись можна буде за допомогою профіля у соціальній мережі. Зараз Портал мешканця перебуває на стадії розробки дизайну, повністю запустити проект планують наступного року.

У другий день фестивалю, 16 вересня, відбуватиметься воркшоп на тему «Створення концепції Smart City у власному місті», у якому братимуть участь українські та іноземні експерти, громадські активісти.

Фестиваль відбудеться у Planeta Kino – ТЦ «Форум Львів», вул. Під Дубом, 7б.

Христина Генсьорська, Syla.news

454 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up