Україна виграла апеляцію щодо $3 млрд “боргу Януковича”

Лондонський апеляційний суд у справі про так званий борг Януковича ухвалив рішення на користь України. Крім того, суд відправив на новий розгляд позов Росії до України про стягнення заборгованості з євробондів у 3 млрд доларів, наданих Києву в грудні 2013 року.

Про це повідомляє BBC Україна. 

Повідомляється, що справа розглядатиметься за повною процедурою.

Суд вирішив, що Україна має право висувати аргументи на свій захист, які стосуються примусу до угоди. Фактично, це відкидає варіант розгляду справи як суто комерційної і відкриває дорогу до політичного процесу, на якому Київ може висунути аргументи щодо анексії Криму і участі Росії у конфлікті на сході України.

Це не означає, що в результаті Києву таки не доведеться повернути борг. Проте на даному етапі англійський суд погодився із аргументами української сторони.

Рішення апеляційної інстанції анулює рішення Високого суду, ухвалене у березні 2017 року. Цілком можливо, що сторони зустрінуться і у суді вищої інстанції – Верховному суді Англії.

У міністерстві фінансів України кажуть, що нині Київ переміг за основним аргументом. Напередодні й під час підписання договору про надання кредиту Росія тиснула на Україну, щоб запобігти підписанню Угоди асоціацію із ЄС.

У грудні 2013 року, коли в центрі Києва відбувалися акції проти рішення тодішньої влади не підписувати Угоду про асоціацію, у Москві президент Віктор Янукович підписав угоду про 15-мільярдну позику від Росії.

3-мільярдний кредит, оформлений у єврооблігаціях, які викупила Росія, мав стати першим траншем.

У лютому 2014 року президент Янукович втік з України до Росії.

Після зміни влади в Україні Київ намагався включити суму у 3 млрд доларів до загального пакету під час переговорів щодо реструктуризації інших зовнішніх зобов’язань.

Проте Москва відмовилася від цього, наполягаючи на тому, що борг є державним, оскільки усі переговори щодо позики відбувалися на найвищому державному рівні.

У грудні 2015 року український уряд запровадив мораторій на виплату цього боргу.

Оскільки в грудні 2013-го сторони домовилися, що суперечки вирішуватимуться за британським правом, російська сторона скористалася цим і на початку 2016 року звернулася до суду.

Наприкінці березня 2017 року Високий суд Лондона відкинув аргументи Києва у цій справі, які стосувалися економічної та воєнної агресії Росії проти України, а також того, що суперечка не є суто комерційною.

Суд зобов’язав Україну виплатити Росії номінальну вартість облігацій у 3 млрд доларів, нездійснений купонний платіж у 75 млн доларів, а також штрафні санкції, нараховані на ці суми.

Водночас українська сторона отримала право на апеляцію, яким і скористалася.

Syla.news

343 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up