Немає нічого поганого у заробітках українців закордоном, – Антон Подільчак

Як показує статистика, від 20 до 30% українців виїжджають до інших країн на заробітки. Однак експерти відзначають, що бажання населення заробляти гроші закордоном не завжди погано впливають на економічний розвиток держави. 

“Не потрібно робити якогось ажіотажу з того факту, що українці виїхали закордон заробляти якісь гроші. По-перше – це набуття нового досвіду, вивчення робочої культури, бізнес процесів і т.д. Які вони з абсолютно максимальним ефектом для української економіки потім зможуть використати по поверненню назад”, – пояснює член Координаційної ради Західноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації Антон Подільчак.  

Він додав, що така тенденція буде зберігатись до тих пір, доки заробітна плата в Україні не зрівняється із показниками в ЄС.

Однак, не зважаючи на відтік кадрів закордон, чимало українців повертаються назад в Україну, мотивуючи це тим, що вища заробітна плата тягне за собою занадто великі витрати та зусилля.

“Знову ж таки, ми бачимо по наших компаніях-членах Європейських асоціацій, що дійсно повертається досить багато людей із-за кордону, з дуже простою аргументацією: з більшою там  їх зарплатою, стають вищими витрати, також пов’язують це із неможливістю нормально функціонувати в сім’ї. По великому рахунку різниця між роботою закордоном і тим, що вони можуть заробляти тут, “гаруючи” по 10-12 годин незначна. Хто хоче заробляти набагато більше і має можливість працювати по 1,5 – 2 зміни, відповідно можуть заробляти так само як і наші заробітчани, які працюють в інших країнах на, напевно, набагато складніших виробництвах, будовах, тощо”, – зауважив Антон Подільчак.  

Зокрема, статистика показує, що середня заробітна платня робітників Львівщини становить 8,5 тис гривень. Тому експерти радять обирати стабільну роботу на Батьківщині, замість тимчасових заробітків в іншій країні.

“Зараз люди їдуть на півроку, відпрацьовують там по-максимуму, по 12-14 годин, і тоді приїжджають сюди і за такий же термін витрачають те, що вони заробили. В результаті, за рік виходить те саме, що було на початку. Мені здається, що тут влаштовуватись на роботу набагато вигідніше, адже на Львівщині заробити 8,5 тисяч цілком реально”, –  пояснює експерт. 

Також він зазначив, що міжнародний бізнес допоможе нашим спеціалістам отримати нові навики від іноземних колег.

Наталії Козак, Syla.news

1108 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up