НАБУ: Омелян намагався незаконно вплинути на атикорупційну перевірку

НАБУ  підозрює міністра інфрастуктури Володимира Омеляна у незаконному збагаченні. А інформацію, яку він розповсюджує стосовно змісту повідомленої йому підозри, “не відповідає дійсності та вводить в оману суспільство” .У відомстві вважають, що міністр вживав заходів, спрямованих на приховання викритих порушень шляхом незаконного впливу на результати перевірки, яка проводилась стосовно нього.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

У НАБУ нагадали, що стаття 368-2 КК України, яка передбачає кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, набула чинності 26 квітня 2015 року. Тому, Омеляну інкримінуються ті дії, які вчинені у період із квітня 2015 року по сьогоднішній день.

“За результатами аналізу доходів та видатків міністра за період з 2000 року до 26 квітня 2015 року встановлено, що посадовець на цю дату не мав доходів, законність яких підтверджена доказами, і які б, із врахуванням здійснених видатків, дозволили б йому заощадити грошові кошти для подальшого набуття активів”, – заявили у НАБУ.

За даними які наводить антикорупційне бюро, в травні 2015 року міністр придбав новий автомобіль «БМВ Х5», вартістю 1,415 млн грн, зареєструвавши право власності на свого брата. Натомість, слідство має докази, що цей позашляховик перебував у фактичному володінні високопосадовця, його користуванні та розпорядженні. Але цей факт у е-декларації міністра за 2015 та 2016 роки відображення не знайшов.

“Так само відсутні законні джерела походження заощаджень міністра в розмірі 90 тис. дол. США та 25 тис. євро — відомості про ці кошти зазначені в декларації за 2015 рік як такі, що перебувають у його власності станом на 31.12.2015”, – повідомили у НАБУ.

Також у НАБУ відповіли на закиди Омеляна щодо розслідування фактів корупції у різних державних відомствах та компаніях.

“Корупція на підприємствах «Укрзалізниці» розслідується в межах 17 кримінальних проваджень, 8 справ скеровано до суду. До кримінальної відповідальності притягнуто 22 особи, з яких 16 – посадовці «Укрзалізниці» та державних підприємств. Щодо 17 з цих осіб обвинувальні акти вже скеровано до суду”, – додали у НАБУ.

Крім того, у НАБУ завершили досудове розслідування стосовно 7 осіб, які підозрюються у розкраданні грошових коштів при здійсненні днопоглиблювальних робіт у підхідних каналах та акваторіях Бердянського та Маріупольського морських портів. Серед підозрюваних — екс-голова ДП «АМПУ» та чинний перший заступник голови. Загальна сума збитків, що інкримінується підозрюваним – 247 млн грн.

Детективи також розслідують зловживання при проведенні конкурсних торгів із закупівлі послуг з днопоглиблення в Одеському та Южненському портах.

Syla.news

423 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up