Кирил зібрав синод, щоб обговорити українське питання

Патріарх російської православної церкви Кирил зібрав позачергове засідання синоду через приїзд екзархів Константинопольського патріарха в Україну.

Про це повідомляє офіційний сайт Московського Патріархату.

На початку засідання Кирил заявив, що на порядку денному єдине питання, “пов’язане з реалізацією рішення Константинопольського патріархату про направлення в Україну так званих екзархів”.

“Зараз ми маємо достовірну інформацію про те, що вони прибули в Україну і приступили до роботи”, – сказав він, йдеться у повідомленні.

У РПЦ також повідомили, що через стан здоров’я на засіданні не зміг бути присутнім митрополит Київський Онуфрій. З ним довелося спілкуватися через відеозв’язок.

Сам Онуфрій сказав синоду, що обидва екзархи Константинопольського патріарха прибули в Україну.

“Один призначений вести переговорний процес зі стороною так званого патріарха Філарета, інший – зі стороною “митрополита” Макарія, глави “Української автокефальної православної церкви”, – заявив він.

“Як представники канонічної церкви в Україні, ми з ними спілкуватися не будемо, ну, а за тим, як розвиваються події, будемо стежити”, – додав Онуфрій.

Також повідомляється, що на підставі слів Онуфрія, синод РПЦ прийме рішення, що стосуються українського питання.

На Архієрейському соборі Константинопольської церкви у Стамбулі  2 вересня єпископи визначили повноваження Константинополя стосовно надання автокефалії церкві, що цього просить, без згоди інших церков.

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет (Денисенко) впевнений, що єдина помісна церква у країні буде створена до кінця поточного року.

При цьому керуючий справами УПЦ МП митрополит Антоній (Паканич) заявив, що його церква не визнає помісну Українську православну церкву після дарування їй Томосу від Вселенського патріарха.

Також раніше експерти по всій Україні заявляли, що надання атокефалії православній церкві в Україні – важливий аспект державної безпеки.

370 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up