Європарламент підтримав санкції проти Угорщини

У середу, 12 вересня, Європейський парламент підтримав впровадження санкційної процедури проти Угорщини за порушення цінностей Євросоюзу.

Про це повідомляє “Еспресо” з посиланням на прес-службу Європарламенту.

“Парламент запропонував країнам-членам ЄС визначити відповідно до ст. 7 Договору, чи ризикує Угорщина порушити основні цінності ЄС”, – йдеться у повідомленні.

Запит підтримали 448 євродепутатів, 197 висловилися проти, ще 48 – утрималися.

Це вперше, коли Європарламент закликав Раду ЄС виступити проти держави-члена, аби запобігти системній загрозі основоположним цінностям Союзу. Вони, закріплені у ст. 2 Договору ЄС та відображені у Статуті ЄС про основні права, включають повагу до демократії, рівності, верховенства права та прав людини.

Європарламентарі закликали країни ЄС розпочати процедуру, викладену в ст. 7 Договору ЄС, зазначивши, що, попри готовність угорської влади обговорити законність будь-яких конкретних заходів, “залишається багато невирішених проблем “. Вони наголосили, що це профілактичний етап процедури, який передбачає діалог з відповідною країною та “спрямований на уникнення можливих санкцій”.

Європарламент також нагадав, що приєднання Угорщини до ЄС “було добровільним актом, заснованим на суверенному рішенні з широким консенсусом у політичному спектрі”, і наголосив, що будь-який угорський уряд зобов’язаний усунути ризик серйозного порушення цінностей ЄС.

Основні проблеми Угорщини стосуються:

  • функціонування конституційної та виборчої системи;
  • незалежності судової влади;
  • корупції та конфліктів інтересів;
  • конфіденційності та захисту даних;
  • свободи самовираження, академічної свободи, свободи віросповідання, свободи об’єднань, права на рівне ставлення та прав нацменшин, зокрема ромів та євреїв;
  • основних прав мігрантів, шукачів притулку та біженців;
  • економічних та соціальних прав.

“Європейським лідерам потрібно взяти на відповідальність і припинити спостерігати, як в Угорщині знищується правопорядок”,-доповіла Джудіт Сарджентині.

Надалі пропозиції щодо рішення Ради спрямують країнам-членам. Вони визначать існування ризику порушення цінностей ЄС в Угорщині. Рада спочатку повинна буде вислухати думку угорської влади, а Європарламент повинен буде дати згоду. Держави-члени ЄС також можуть виносити рекомендації Угорщині щодо протидії ризикам.

На пізнішому етапі Європейська Рада може одностайно і з дозволу Європарламенту визначити існування в Угорщині серйозного і постійного порушення демократії та основних прав. Це може в кінцевому підсумку призвести до призупинення права голосу в Раді.

Syla.news

255 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up