Спалах лептоспірозу у Львові пов’язаний із недавніми грозами, – лікар

Декілька тижнів тому Львів “підтопило” через сильні дощі та грози. Після цього у місті почали фіксувати випадки лептоспірозу серед людей, які контактували з водою.

Лептоспіроз – гостра інфекційна хвороба з групи зоонозів, яка перебігає з гарячкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної, нервової систем, геморагічним синдромом. Зазвичай її переносять щурі та гризуни.

У Львові за останні декілька тижнів зафіксували випадки цієї небезпечної хвороби. Лікарі пояснють, що це спричинено контактом мешканців із каналізаційними водами.

“До лікарні почали надходити хворі із цим діагнозом після грози кількатижневої давності, коли “підтопило” Львів. Тоді люди ходили босі, купались та контактували з водою із каналізації”, – пояснює  лікар Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Ярослав Орфин.

Він додав, що такі хворі не несуть небезпеки суспільству, хоча сама хвороба може нести загрозу життю людини.

“Вона починається як грип, але в підсумку людина може померти. Заразитися можна знову ж таки через гризунів, які переносять вірус. Це може статись навіть на рибалці, якщо у воді є випорожнення щурів. Люди можуть про уе навіть не підозрювати і мити у тій воді їжу, або руки, і якщо заразна вода потрапить на ранки на тілі, то людина захворіє на лептоспіроз”, – зауважив Ярослав Офрин.

Зараження відбувається при вживанні інфікованої води і їжі, під час купання, риболовлі, занять водним спортом у забруднених збудниками водоймах, при догляді за хворими тваринами, випадковому потраплянні сечі хворої тварини на пошкоджену шкіру людини.

Для проникнення лептоспір достатньо найменших порушень цілісності шкіри.

Іноді збудник потрапляє через кон’юнктиву. У шлунку ж людини він швидко гине через сильну кислотну реакцію шлункового соку. Тому інфікування при вживанні забрудненої води або їжі здійснюється через дрібні пошкодження слизової оболонки ротоглотки.

При цьому інкубаційний період може тривати від 1 до 20 днів.

Початок захворювання гострий, часто навіть раптовий: з’являються трясучий озноб, гарячка, виражені симптоми інтоксикації — загальна слабкість, сильний головний біль, запаморочення, нудота, блювання, у тяжких випадках вже можливі втрата свідомості, марення, збудження.

Лікарі радять не займатись самолікуванням, та терміново звернутись до лікарні у випадку виявлення симптомів.

Нагадаємо, на Львівщині почастішали укуси карпатської змії.

Наталія Козак, Syla.news

759 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up