Пташки, що дивляться в небо: у Львові відкрили фотовиставку, присвячену жінкам з онкодіагнозом

У кав’ярні  «Дзиґа» стартувала унікальна фотовиставка «Онковідважні». ЇЇ мета – підтримати жінок з  онкодіагнозом, розвіяти міфи щодо хвороби та згуртувати усіх, хто стикався з цією хворобою. 

Зі слів ініціатора проекту Ольги Гуділін, одна з цілей фотовиставки – допомогти жінкам стати більш впевненими в собі та відчути себе красунями.

«На фотографіях – жінки, які у якийсь момент віч-на-віч стикнулись з важкою проблемою. Як у полум’ї, є градація кольорів, і можна побачити чорне полум’я, або сліпуче біле. Так і в кожної нашої проблеми є щось світле і щось темне. Ці яскраві кольори, які перемагають сумні-це і є наша відвага», – розповідає модератор заходу Мар’яна Савка.

На світлинах виготовлені у двох кольорах – червоному та сіру. На думку організаторів, суспільство може бачити  червону сторону людини, але не розуміти, з чим тій людині доводиться боротись щодня.

«Виставка-це лише верхівка айсберга.  Я не можу здогадуватись, з чим реально стикаються онкохворі жінки. Я вважаю, що візуально така форма має зміст і вона приверне увагу. Мені було приємно працювати з дівчатами. Я отримав велике задоволення від спілкування з ними, можливості бачити їхні емоції, слідкувати за їхнім трепетом», – поділився враженнями фотограф проекту  Тарас Атаманів.

Координатори виставки запевняють: важливо навчити суспільство говорити про те, що болить, і сміливо визнавати проблему.

«Досить часто  в людей немає відваги бачити, що  в когось є якась інакшість. Проблеми різні, що вони складніші, то важче нам розуміти, як реагувати. Інколи ми хочемо допомагати, але просто не знаємо як. Ми не маємо відваги бути поруч, бо часто не вміємо. Нам дуже важливо навчитись говорити, відкриватись іншим людям у словах і шукати ту велику підтримку, що будує міста. Вона дає величезну силу та надію», – зауважує поетеса Мар’яна Савка.

Від того, як рідні та друзі сприймають недугу людини залежить її одужання. Не потрібно боятись відверто визнати діагноз близької людини.

«Коли дізналась про діагноз, це було для мене шоком і потрясінням. В нашій родині  слово «рак» намагались навіть не говорити вголос. Коли мені поставили цей страшний діагноз, мої рідні дуже згуртувалися. Колосальна підтримка, яку я підтримала, підняла мене, надала крила. Ці крила несли мене вперед і я не здалася, я живу. Дякую своїм рідним, дякую за цей проект», – розповіла учасниця проекту Ірина Нестор-Подолець.

«Після постановки діагнозу я усвідомила, що спілкування з людьми-це все. Я вважаю, що істинні речі усі дуже прості і банальні. Матеріальні блага, ніщо не зрівняється зі стосунками між людьми», – зауважує учасниця проекту Ірина Филипів.

Виставка триватиме з 11 по 18 вересня в арт-кав’ярні «Дзиґа» ( вул. Вірменська, 35).

Христина Генсьорська, Syla.news

 

 

 

 

 

 

 

344 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up