Морськими теренами: у Львові відбулась презентація унікального походу чайки “Спас”

Мета  походу чайки «Спас», збудованої за кресленням 17-го сторіччя,  – пошук та документування культурної спадщини із нащадками запорізьких і донських козаків. Похід триватиме з 27 вересня по 6 жовтня.

Чайку збудували учасники Фонду Екотуризму «Витоки» у селі Раковець, що під Львовом. Виготовили човна у 2016 році і відтоді «Спас» зі своєю залогою побував у Батумі, обійшов Крим, був в Азовському морі, здійснив кілька проектів на Дніпрі та Південному Бузі.

У поході братимуть участь 12 осіб, зокрема керівник, помічник, режисер, оператор, фотограф, письменник, капітан та залога чайки.

Цьогоріч «Спас» піде Чорним морем та Дунаєм із Білгород-Дністровська до українських міст Вилкове та Келія.

«У  Вилковому роблять кораблі не із заліза, а з дерева, тож я вважаю, що чайка «йде додому». Вилкове –це місто, у якому люди пересуваються на човнах. Потрібно його популяризувати , щоб місто стало справжньою українською Венецією», – розповів керівник проекту та капітан човна Роман Рось.

Як зазначають організатори проекту, у кожній країні, що має вихід до моря є морська спадщина, яку треба зберігати, досліджувати та розвивати.

Після походу виготовлять фільм про точки доторку давньої та сучасної культур.

Як зауважує режисерка Олеся Новосад, документальну стрічку про похід чайки презентуватимуть у жовтні на фестивалі «Кіномаршрут», що пройде у Жовкві.

Христина Генсьорська, Syla.news

339 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up