Еко-активісти вимагають заборонити виробництво хутра в Україні

У вівторок, 11 вересня, у Києві відбувся круглий стіл щодо заборони виробництва хутра. Ініціатори законопроекту наголосили, що у європейських країнах триває процес законодавчої заборони виробництва хутра, і Україна має приєднатись до нього.

Про це повідомила прес-служба громадської організації Єдина планета.

Станом на сьогодні 13 європейських країн прийняли законодавчу заборону хутрового виробництва. Серед них Великобританія, Австрія, Чехія, Німеччина, Нідерланди, Хорватія, Швейцарія, Сербія, Словенія, Македонія, Люксембург, Боснія та Герцеговина, Бельгія. Триває процес заборони в Данії, Норвегії, Латвії, Швеції та інших країнах.

Громадський діяч Наталія Вальда зазначила, що в цивілізованому і людяному суспільстві не повинно бути будь-яких вбивств, в  тому числі й тварин.

“На превеликий жаль, далеко до цього. Який сенс відмовлятися від виробництва хутра, якщо ми залишаємо виробництво м’яса і шкіряних виробів. Такий однобокий крін лише демонструє кон’юнктуру та наше лицемірство”, – коментує вона. 

Крім того, жінка додає, якщо держава підвищить податки на виробництво хутра, то це відобразиться на цінах. Вони значно зростуть, а виробництво зменшиться.

“Треба діяти комплексно. Необхідно ввести поняття гуманного тваринництва й молоковиробництва. Існуючі технології дуже далекі від гуманного ставлення до тварин”, – прокоментувала Наталія Вальда.

Зазначимо, що Світовий банк відносить хутрове виробництво до п’ятірки найгірших виробництв з точки зору забруднення довкілля важкими токсичними металами.

За словами співзасновника ГО Єдина планета Павла Вишебаби, головною причиною заборони шкуродерень в Європі є невиправдана жорстокість до тварин під час їх утримання і забою на таких фермах.

“Через заборону в Європі, шкуродери масово переміщатимуть свій бізнес у країни, де відсутня заборона і слабкий еко-контроль. Ми маємо заборонити їхню діяльність на законодавчому рівні, щоб зупинити переміщення брудних виробництв в Україну”, – зазначив він.

Голова ГО «Шульгівська громада» Вікторія Льовкіна розповіла про згубні наслідки для мешканців від діяльності норкової ферми, яку відкрили два роки тому поблизу їхнього села Шульгівка, що на
Дніпропетровщині.

“Сморід, мігрені, розлад сну, алергічні реакції та хвороби шляхів дихання – ось що отримали селяни Шульгівки від діяльності звіроферми. Експертизи підтвердили забруднення грунтових вод, і як наслідок – води в колодязях мешканців села. Експерти попереджають, що через шість років вода в селі Шульгівка стане абсолютно непридатною для пиття”, – наголосила Льовкіна.

За її словами, робочі місця, які обіцяв бізнесмен під час будівництва норкової ферми не виправдали очікування селян:

“Клітки з тваринами знаходяться на вулиці, там стоїть страшенний сморід. Влітку – це спека, а взимку – холод. Люди не можуть працювати в таких умовах, звільняться через 5 днів через жахливі умови праці”

За словами дослідниці екологізації промислового тваринництва в ГО “Екодія” Анни Даниляк, на цю проблему звернули увагу українські активісти, які побачили небезпечну тенденцію переносу хутряного виробництва з країн ЄС в Україну.

“В багатьох країнах ЄС відмовляються від виробництва хутра, у тому числі на законодавчому рівні, через значні ризики забруднення водних ресурсів, грунтів та повітря і жорстоке поводження з тваринами. В Україні наразі промислові звіроферми дозволені, а екологічні стандарти і вимоги є дуже низькими, що робить Україну привабливою для такого бізнесу. До нас звертаються активісти з громад, де є таке виробництво, які шукають шляхи зменшення негативного впливу на довкілля та здоров’я від промислових тваринницьких комплексів”, – коментує вона. 

Також жінка підтверджує, що громада села Шульгівка вже понад 5 років намагається добитися зменшення забруднення від підприємства вирощування норок.

Представник від Мінекології України Ганна Богданович наголосила, що міністерство підтримує ініціативу щодо заборони виробництва хутра та чекає якнайшвидшого подання цього законопроекту до Верховної ради України.

2 липня 2018 року було подано онлайн-петицію до Верховної Ради за заборону шкуродерень в Україні. Її підтримали вже 7211 громадян, у тому числі культурні, громадські та державні діячі, зокрема літератори Любко Дереш, Ірена Карпа, Павло Коробчук, музиканти Христина Соловій, Katya Chilly, Марко Галаневич, Саша Кольцова, MariChebaта Panivalkova, ONUKA, суддя Верховного суду Ганна Вронська, голова ГО «Екодія» Ірина Ставчук та багато інших.

Для ухвалення закону необхідно ще 17789 голосів.

Ірина Пилипишина, Syla.news

514 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up