Вчені змогли визначити настрій людини за активністю її мозку

Вчені із США створили алгоритм ефективного моніторингу настрою людини, спостерігаючи за активністю її мозку.

Про це пише “Еспресо” з посиланням на Nature Biotechnology.

Вивчивши динаміку настрою семи пацієнтів з епілепсією, в мозок яких вживлені електроди для моніторингу нападів, дослідникам вдалось зв’язати певні патерни нейронної активності лімбічної системи та інших відділів мозку, які відповідають за емоційну реакцію.

 

Метою дослідження було не тільки зв’язок активності мозку і настроєм пацієнтів, а й відстежити, як вони змінюються з часом. Для цього вчені протягом кількох днів за допомогою стандартизованого опитування відстежували динаміку настрою учасників дослідження.

На підставі отриманих даних вчені побудували статистичну модель нейронного кодування – взаємозв’язку між патерном активності нейронів і стимулом. Ця модель навчилася співвідносити певну активність спостережуваних ділянок мозку з балом за шкалою емоційного опитування.

Навчену модель потім перевірили на тих же пацієнтах і з’ясували, що за допомогою запропонованої моделі можна ефективно передбачити суб’єктивну оцінку власного настрою, отриману за допомогою тесту.

 

Кореляція між настроєм, передбаченим по мозковій активності, і настроєм, виміряним за допомогою опитувальника

Вченим, таким чином, вдалося створити і випробувати метод моніторингу настрою по мозковоій активності по відразу декільком відділам головного мозку, які беруть участь в емоційній реакції. У майбутньому такий метод моніторингу настрою пацієнтів може бути корисний для діагностики афективних розладів.

 

Крім того, він також надає можливість розробки методів моніторингу і лікування афективних розладів за допомогою систем зворотного зв’язку: використання даних про електричну активність певних популяцій нейронів для їх прямого таргетування.

Нагадаємо, що Уляна Супрун дала три поради як не захворіти на цукровий діабет.

Syla.news

562 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up