У Львові експерти обговорили тему гібридної війни Росії проти України

Громадська організація “Професійна спілка ” медіа-профспілки Львівщини, громадська організація “Західний інформаційний фронт” провели тренінг “Підвищення рівня медіа-грамотності ЗМІ Львівщини у контексті протидії інформаційній агресії Росії”. 

Головною темою зустрічі стало зростання російського впливу на українські медіа в умовах гібридної війни.

«Відбувається психічна атака, щоб примусити нас капітулювати, відмовитись від захисту українських цінностей. Особливість російської політики полягає в тому, що Кремль не вимагає від українських та європейських політиків клятви на крові, він вимагає дій у втіленні власних російських інтересів, які полягають у відновленні контролю над Україною. Цей процес не передбачає підняття російських триколорів над нашими державними установами, він передбачає зміну влади на таку, яка буде готова визнати анексію Криму та буде готова вести переговори про повернення Донбасу на російських умовах»,розповів  кандидат політичних наук, експерт з гібридних загроз Євген Магда.

Він додав, що у вирі потужного інформаційного потоку важко виокремити дійсно суттєву та потрібну інформацію. У зв’язку з інтенсивністю появи інформації, часу на перевірку її правдивості дуже мало.

«Фейкова інформація поширюється в шість разів швидше за справжню. З різних причин фейк- це необов’язково брехня, це може бути щось зроблене з найкращих міркувань, але не відповідати дійсності. Подібна інформація дуже швидко поширюється насамперед в соціальних мережах. Практично всі користувачі соціальних мереж хоча б раз у житті ставали жертвами фейкової інформації», – зауважує Євген Магда.

За словами експертів, найефективнішою зброєю у боротьбі з неправдивою інформацією є освіченість та зростання рівня грамотності. Важливою ланкою також є процес «викристалізації» українських цінностей, який потребує багато часу та зусиль.

На думку Євгена Магди, зараз до основних цінностей варто віднести відновлення територіальної цілісності України, створення Помісної Православної Церкви, формування іміджу України та створення послідовного курсу євроінтеграції.

Як зазначає керівник ГО «Західний інформаційний фронт» політолог Юрій Кміть, в інформаційних спецопераціях можуть бути задіяні не тільки київські й обласні видання, а й районні ЗМІ. Тож людям варто замислитись над критичним сприйняттям будь-якої інформації, а журналісти мають насамперед відчувати відповідальність, розуміти, наскільки важливим є те, що вони доносять до читача.

Відомо, що наступний тренінг відбудеться 10 жовтня. Взяти участь у ньому зможуть представники львівських ЗМІ. Зустріч відбудеться у приміщенні Львівської обласної організації Національної спілки журналістів у Львові.

Хриcтина Генсьорська, Syla.news

299 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up