На 99-ому сезоні в Першому театрі облаштують місця для людей з обмеженими здібностями

16 вересня Перший український театр для дітей та юнацтва відкриє новий 99 театральний сезон в якому дасть старт проекту “Інклюзивний театр”. В його межах для людей з обмеженими здібностями облаштують спеціальні глядацькі міста. Зокрема, для осіб із вадами зору введуть особливе коментування. 

Перший український театр для дітей та юнацтва виграв грант у номінації “Інклюзивний театр” на 55 тис грн, що дозволило театру закупити необхідне обладнання для комфортного відвідування вистав людьми з обмеженими можливостями. Вже 16 вересня на виставі “О восьмій вечора на Ковчезі” використають спеціальне коментування для людей із вадами зору.

“Ми вже закупили апаратуру – це так звані радіогіди, яких люди з вадами зору, або повністю незрячі можуть вчепити на вухо і, по-суті, бачити виставу. Двоє наших артистів пройшли спеціальне навчання, оскільки це потребуватиме певних умінь та навиків”, – зазначив головний художній керівник Першого театру Юрій Мисак.

99-й театральний сезон відкриється двома виставами денного і вечірнього репертуару.

“Всі вистави будуть для дітей шкільного і молодшого віку, оскільки саме на даному етапі у нас є у цьому потреба. Всі ці вистави по-суті для дітей, але за темами своїми вони достойні вух і очей так само дорослої і критичної людини”, – додав Юрій Мисак

Так, 16 вересня о 12.00 відбудеться вистава “О восьмій вечора на Ковчезі”, за п’єсою Ульриха Губа.

О 18.00 – “Прекрасні, прекрасні, прекрасні часи” – остання прем’єра минулого сезону, постановка головної режисерки театру Рози Саркісян за темами роману Нобелівської лауреатки Ельфріде Єлінек.

У цьому сезоні запланований випуск чотирьох прем’єр як за творами світової класики, так і за сучасними текстами. Однією із них, зокрема, є виставка для підлітків “Проданий сміх” у постановці Лариси Діденко, а також її п’єса відомою повістю Джеймса Крюса, яка ляже в основу вистави. Побачити історію Тіма Талера глядачі зможуть уже в жовтні.

У продовження традиції святкування професійного свята проведенням нестандартних заходів до Міжнародного дня театру планується також проведення всеукраїнської драматургічної лабораторії.

Наталія Козак, Syla.news

341 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up