У Львові відкрили операційну з сучасним обладнанням для дітей із вродженими вадами

Сьогодні, 10 вересня, в хірургічному відділенні № 2 дитячої клінічної лікарні, де щорічно оперують близько тисячі дітей, відкрили нову операційну. Для нового відділу придбали сучасне обладнання і капітально відремонтували весь операційний блок. На реалізацію проекту в загальному витратили 9,5 млн гривень.    

Про це повідомляє кореспондент Syla.news.

Щороку у цій операційній дитячі хірурги зможуть прооперувати близько 1,2 тисячі дітей зі всієї України, в тому числі й немовлят, застосовуючи лапароскопічні та ендоскопічні технології, які вдалося придбати у Німеччині, Австрії та Ізраїлі цього року.

За словами керівника міського управління охорони здоров’я Володимира Зуба, за кошти, виділені міським та громадським бюджетом, вдалося придбати сучасне обладнання на 3 млн гривень. Це анестезіологічна та хірургічна консолі, новітні операційні світильники, операційний стіл з акумуляторними батареями, хірургічний аспіратор і паровий стерилізатор. Крім того, нещодавно, за кошти міста та лікарні на суму 5,7 млн гривень придбали відеоендоскопічну стійку та наркозний апарат вищого класу, а також необхідний інструментарій. На капітальний ремонт операційної витратили 900 тис. гривень.

Міський голова Андрій Садовий повідомив, що у міській дитячій клінічній лікарні вдалося капітально відремонтувати вже три операційні. Зокрема, у грудні 2018 року планують завершити ремонт ще однієї, де проводитимуть операції за допомогою нового лапароскопічного обладнання.

Завідувачка відділення вроджених вад розвитку та хірургії новонароджених міської дитячої клінічної лікарні Галина Курило розповіла, що нове обладнання унікальне не лише тим, що з його допомогою стало можливим проводити складні операції із видалення вроджених вад у новонароджених, а й тим, що таких відділень в Україні існує лише два, і одне з них – у Львові.

“Унікальність обладнання в тому, що воно є оптимальним для сучасних методів операцій. Недостатньо мати талановитих хірургів. Щоб оперувати дітей сучасними методиками, обов’язково необхідно мати сучасне обладнання. Методики розраховані на певні типи апаратів та обладнання. Нам дозволили користуватися європейськими протоколами лікування дітей, але всі вони розраховані на високий рівень обладнання”, – зазначила лікарка. 

І додала, що такі протоколи відрізняються від українських оперативністю втручання. Таким чином із застосуванням таких протоколів можна робити операції без розрізів на тілі дитини.

Обладнання пристосоване для операцій усіх органів дитини, таких як кишківника, черевної порожнини, грудної клітки тощо.

Перед тим, як розпочати роботу з сучасним обладнанням, лікарський склад проходив спеціальні тренінги та навчання. Більше того, деякі з них проходили практику закордоном.

Галина Курило повідомила, що минулого тижня у новому операційному відділені вже вдалося провести першу операцію. Лікарям вдалося успішно прооперувати дитину із вадами кишківника.

“На наступний день після народження дитинки, мені повідомили, що у неї вздуття животика. Відповідно дитинку забрали у дитячу клінічну лікарню. Декілька днів робили обстеження. 1 вересня, зранку, синочка прооперували. Операція була лапароскопічна у зв’язку з вродженою кишковою непрохідністю сигмовидної кишки. Животик не розрізали. У наслідок лапароскопічної операції він має одну дирочку на животику, а друга знаходиться близько до пупця, тому шрамів він практично не буде мати. Добре, що не розпороли животика і не дивилися, що там є”, – розповіла мати прооперованого хлопчика Марта Домбровська. 

Сьогодні маленькому Тарасику вже два тижні. Після лапароскопічної операції він може нормально харчуватися грудним молоком. За словами матері, всі природні процеси в організмі її дитини також налагоджені.

Щорічно в міській дитячій клінічній лікарні Львова медичну допомогу отримують близько 20 тисяч дітей. За останні 10 років тут створили 7 нових відділень.

Загалом за 2016-2018 роки для дитячої клінічної лікарні придбано обладнання та проведено ремонтів і реконструкцій на суму 33 млн гривень.

Ірина Пилипишина, Syla.news

530 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up