Супрун розповіла як повернутись в робочий ритм після відпустки

Міністр охорони здоров’я дала поради стосовно того, як повернутись у форму після літнього відпочинку та налоштувати режим повноцінного сну.

Про це йдеться на Facebook-сторінці Уляни Супрун

 

“Не чекайте, доки вас “вимкне” від втоми. Є кращі шляхи, які допоможуть налагодити повноцінний сон. Він даватиме вам енергію зробити набагато більше справ, ніж години непродуктивного безсоння”, – йдеться у повідомленні.

Так, Уляна Супрун радить готувати очі до сну заздалегідь. Адже надмірна кількість світла може негативно впливати на якість сну. Світло будь-якого типу може пригнічувати вироблення гормону мелатоніну, що сприяє здоровому сну. Науковці зазначають, що сині світлові хвилі мають найбільш сильну дію. Тому намагайтесь не дивитись телевізор чи гортати новини на вашому ґаджеті безпосередньо перед сном.

Дослідження показали, що класична музика або будь-яка музика, яка має повільний ритм від 60 до 80 ударів на хвилину, допомагає швидше заснути. Слухати бажано не відразу перед сном, а десь за 30-45 хвилин. Окрім покращення якості сну, музика сприяє послабленню симптомів тривожності та депресії.

Замість того, щоб рахувати овець, в одному з досліджень було виявлено, що візуалізація приємної картини чи місця, сприяє швидкому розслабленню та відволікає від зайвих думок. В дослідженні, люди, які застосовували візуалізацію та страждали на безсоння, засинали на 20 хвилин швидше, ніж ті, що не візуалізували.

Оскільки наше тіло охолоджується завдяки процесу терморегуляції, коли ми засинаємо, то необхідно його зігріти як слід. Щоб посприяти цьому, науковці визначили кілька прийомів, які спрацьовують як снодійне та пришвидшують засинання. Наприклад, в одному з досліджень було визначено, що зігрівання кінцівок, сприяє оптимальному процесу терморегуляції та посилює загальні втрати тепла тілом. Тобто для того, аби швидше заснути, варто надягнути шкарпетки та зробити теплу ванну для ніг.

Щоб краще засинати, не забувайте стежити за раціоном: уникайте кофеїну (протягом 6 годин до сну), алкоголю (протягом 4 годин до сну) та великої кількості їжі перед сном. Куріння також може вплинути негативно на якість сну та швидкість засинання.

Чудовим прийомом, аби спровокувати сонливість може стати читання. Однак варто пам’ятати, що краще читати друковану книжку, аніж на телефоні чи іншому ґаджеті. Тому що додаткове світло не сприятиме швидкому сну.

Також, дослідники радять використовувати ліжко виключно для сну: не їжте в ліжку, не дивіться телевізор і не працюйте. Це має бути місце для відпочинку та відновлення сил.

Syla.news

307 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up