Штрафи для водіїв, що нехтують пасками безпеки зростуть до 850 грн

Профільний комітет Верховної Ради підтримав законопроект, який різко збільшує штрафи для водіїв, що не користуються ременями безпеки. Так, штрафи для українських водіїв, що їздять без ременів безпеки можуть зрости до 850 грн.

Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності підтримав законопроект про підвищення штрафу для водіїв, які не користуються ременями безпеки в автомобілі. Якщо зараз такий штраф становить 51 грн, то депутати пропонують підвищити його до 850 грн.

«Народні депутати підтримали законопроект, прийняття якого дозволить посилити відповідальність за порушення правил користування ременями безпеки і мотошоломами та підвищити безпеку водіїв і пасажирів транспортних засобів», – повідомила прес-служба Верховної Ради.

Відповідний законопроект зареєстрували у Верховній Раді 19 червня 25 народних депутатів. Вони пропонують збільшити штраф за некористування ременями або мотошоломами з 3 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто з 51 до 850 гривень.

У пояснювальній записці депутати зазначили, що чинний наразі штраф є “занадто поблажливим та неспіврозмірно низьким порівняно з тяжкими наслідками, які можуть бути спричинені через недотримання правил».

Комітет рекомендував прийняти законопроект за основу, наголошуючи на високому рівні смертності та травматизму на дорогах.

«За офіційними даними Національної поліції, щороку на дорогах України гине не менше 3,5 тисяч людей та травмуються не менше 35 тисяч. Тобто кожного дня гине понад 9 людей», – заявили в комітеті.

А також додали, що за цими показниками аварійності та наслідками ДТП Україна є однією із лідерів серед європейських країн.

Syla.news

319 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up