25ForumBook: чого очікувати вперше за історію Форуму

19-23 вересня у Львові відбудеться головний культурний фестиваль країни –  25 BookForum. Фокусною темою цьогоріч став “Ринок свободи”. Зокрема, організатори повідомляють про велику кількість нововведень, що очікує на гостей.

«В межах фокусної теми ми хочемо поговорити про те, як кожен із нас «торгує» своїми уявленнями про свободу під тиском обставин: щоразу підвищуючи або знижуючи ставки. Про те, як визначається ціна на свободу, залежно від умов торгівлі та суб’єкту, який стає її споживачем. Про спекуляції поняттями Свободи, які активно використовуються у пропаганді.  Вибір цьогорічної теми «BookForum» не є випадковим, бо впродовж 25 років ми збирали різних людей, що мали різні думки, перемоги та проблеми. Ми надавали майданчик для взаємодії і створили ще одне місце, де люди переглядали свої бажання.  Ми не можемо стверджувати, що це були позитивні чи негативні зміни, але хочемо акцентувати увагу наших відвідувачів та учасників на тому, що зміни відбувалися і, відбуваються, а ринок функціонує», – пояснила програмна директорка Софія Челяк.

Цього року в програмі  910 запланованих подій, 14 тематичних кластерів, 13 спецпроектів, 1010 учасників з усіх областей України, 70 іноземних авторів з 25 країн світу. Події відбуватимуться у Палаці Мистецтв на вулиці Коперника та ще на 40 локаціях Львова.

Відомо, що участь у BookForum візуть 250 видавництв, які видали тисячі нових книжок спеціально до фестивалю. Відомо, що на книжковий ярмарок приїде близько 250 тонн книг. На конкурс подано 508 видань від 103 видавництв.

До того ж, вперше за 24 роки було змінено й назву головної книжкової премії форуму:«Найкраща книга Форуму видавців» змінилась на «BookForum Best Book Award». Ці зміни пов’язані із ребрендингом Форуму. Так, починаючи із 1994 року незмінним символом Форуму видавців були два равлики. які смиволізували безмежність, відродження, незламність, рішучість, наполегливість, взаємодію. Натомість цьогоріч новий логотип сиволізує відкриту книгу що ніби поєднує в собі чотири стихії і пропонує читачам: літати з книжками, горіти книжками, пірнати у книжки та зростати з книжками.

” Зміни в у назві головної книжкової премії Форуму з «Найкраща книга Форуму видавців» перетворилась на «BookForum Best Book Award» відбулися в межах ребрендингу Форуму.  Так як тепер Форум видавців змінився на Букфорум, змінюється і назва головної премії”, – пояснює прес-секретар Форуму Марія Кравченко. 

У межах 25 BookForum відбудуться соціальні та благодійні заходи, зокрема: благодійна акція для пенсіонерів «Третій вік: задоволення від читання». Учасники акції зможуть безкоштовно відвідати літературні та освітні заходи, лекції, майстер-класи, екскурсії, концерт найкращих хорів, фіналом стане святковий гала-концерт за участі народних артистів України Тараса Петриненка і Тетяни Горобець. Переможці літературного конкурсу “Моя книжкова полиця” мають можливість приїхати до Львова на 25 BookForum.  

Вперше в історії Форуму пенсіонери отримають:
Безкоштовний вхід до: музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького, музично-меморіального музею Соломії Крушельницької, музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», Львівський музей історії релігії, державного меморіального музею Михайла Грушевського, Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка.
Вхідний квиток зі знижкою до Львівського історичного музею.
Вхідний квиток зі знижкою 50% від вартості до Львівського будинку органної та камерної музики.

Також вперше фокусна тема фестивалю буде розкрита завдяки спеціальній тематичній програмі, яка складається з 5 подій. Кураторка Катерина Яковленко – журналістка, яка досліджує роль медіа та візуальної пропаганди в конструюванні і трансформації образу Донбасу.

Спеціально до ювілейного форуму у Львові курсують #читайтрамваї. Метою цієї рекламної кампанії стала популяризація читання. У кожному трамваї розклеєні спеціальні наліпки з кодами за якими пасажири можуть знайти цікаві історії від учасників форуму і провести свій час у дорозі з користю.

Також вперше у межах 25 BookForum запустять флешмоб #5Books, метою якого є популяризація читання серед українського населення. Відомі політики, музиканти, автори, перекладачі та звичайні люди порадять ТОП-5 книжок, які, на їхню думку, варто прочитати цьогоріч кожний.

На період Форуму до Львова завітає делегація іноземних авторів з 25 країн світу: Валентина Нері (Італія), Ален Брлек (Хорватія), Сандіп Пармер (Велика Британія), Мартін ван де Ґраф (Нідерланди) Пітер Воттс (Канада), Генрі Марш (Велика Британія), Раян ван Вінкл (Шотландія), Яцек Дукай (Польща), Майкл Катакіс (США), Олів’є Бурдо (Франція), Фредерік Беґбедер (Франція)Аскольд Мельничук (США), Балла (Словаччина), Марко Поґачар (Хорватія), Марцін Щигельський (Польща), Адам Міхнік (Польща), Іза Хруслінська (Польща), Анджей Франашек (Польща), Сіябонга Мпунгоза (ПАР), Холуд Шараф (Сирія), Гамільшег Марі (Австрія), Міхал Гворецький (Словаччина) та інші.

Серед почених гостей буде Марсі Шор – американська  історикиня, викладачка Єльського університету, дослідниця історії Східної Європи, авторка книги про революцію на Майдані – «Українська ніч. Інтимна історія революції» та Енн Епплбом  – американська історикиня, письменниця і журналістка єврейського походження. Редактор «The Economist» і член видавничої ради «The Washington Post». Авторка книги про Голодомор – «Червоний голод».

Також на Форумі традиційно очікують відомих українських авторів: Сергій Жадан, Оксана Забужко, Андрій Любка, Юрій Андрухович, Андрій Курков, Ірина Славінська, Тарас Прохасько та інші. Там також можна буде почути: Міністра культури Євгена Нищука, Міністра освіти Лілію Гриневич, в.о. Міністра охорони здоров’я Уляну Супрун, екс-директора польського Інституту книжки Гжегожа Гаудена, відомих українських політиків та бізнесменів.

Серед офіційних заходів буде: прес-брифінг  і огляд експозиції для запрошених гостей, спілкування  (19 вересня, Палац мистецтв) урочисте відкриття за участі високих посадових осіб держави і почесних гостей  (19 вересня, Львівська національна опера) церемонія вручення премії  «BookForum Best Book Award»  (20 вересня, Львівська обласна філармонія) презентація Альманаху творів учасників 25 BookForum “Форумологія” (21 вересня), ніч поезії і музики non-stop – 22 вересня (FESTrepublic, вул. Старознесенська, 24-26).

Наталія Козак, Syla.news

553 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up