НБУ: падіння курсу гривні не спровокує підвищення цін

Національний банк України стверджує, що девальвація гривні останнім часом не суттєво вплине на показники інфляції цього та наступного року.

Про це повідомила прес-служба НБУ.

«Девальваційний тиск на гривню, що спостерігається з липня цього року, не позначиться суттєво на динаміці інфляції. Адже порівняно з гривнею більшість валют країн – основних торговельних партнерів України за цей час знецінилися більш суттєво», – йдеться в повідомленні.

У НБУ стверджують, що такі тенденції на зовнішніх ринках нівелюють вплив, який зміна курсу гривні до долара США могла б мати на імпортовану складову інфляції.

Зазначимо, що НБУ вважає актуальним липневий прогноз зниження інфляції до 8,9% в 2018 році.  Її повернення до цільового діапазону наприкінці 2019 року і середньостроковій меті 5% в 2020 році. Окрім цього, знецінення гривні в липні призвело, посилення попиту на іноземну валюту на безготівковому ринку.

Syla.news

403 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up