Львів’янам варто остерігатись бджіл, ос та шершнів та амброзії: спеціаліст про поширені восени види алергії

Європейська аероалергенна мережа повідомила, що новий сплеск активності амброзії з високими та надвисокими концентраціями її пилку зумовить скарги громадян на стан здоров’я майже по всій Україні. 

Головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ЛОДА з алергології  Анізія Бандрівська повідомила, що в Україні алергія зараз найбільш поширена в степових зонах.

«Амброзія є вже по свій території країни, але на Львівщині її, на щастя, дуже мало. Частіше вона зустрічається у Золочівському районі та на околицях Львова».

Проте, за її словами, ну нашому регіоні вкрай поширені реакції на пилок бур’янів та злаків. Тому людям, які займаються польовими роботами, часто реагують на залишки злаків від скошеного сіна. Тому алергічні прояви, тобто алергії на пилок рослин, з’являтимуться приблизно до середини жовтня.

Ще з весни характерними проявами алергії є сльозотеча, закладання носа, чхання, астматичні прояви. Пилок уражує очі, тому може виникнути алергічний кон’юнктивіт. Ураженими часто стають також слизова носа та бронхи, що викликає бронхіальну астму.

«Справді, у цілому світі зараз є проблема із амброзією, власне, в східній Україні теж, але в нас такого наразі ще немає», – запевнила спеціаліст.

Вона розказала, що у Львові виникає «шлейф» таких алергічних реакцій, як анафілаксія на укуси комах перетинчастокрилих, тобто бджіл, ос, шершнів. У таких випадках людина втрачає свідомість і без невідкладної допомоги у неї з’являється ризик померти.

«Тут є поєднання симптомів зовнішньої алергії з харчовою».

Анізія Зіновіївна заохочує алергіків-львів’ян уникати місць, де є гнізда ос та перебувати якнайдалі від пасік.

Марта Лазарчук, Syla.news

477 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up