Королівський шлях Єлизавети I: чому жінка жодного разу не вийшла заміж

 

Початок осені 1533 року ознаменувався видатною подією – 7 вересня народилась Єлизавета I. На світ майбутня королева  з’явилась у сім’ї Анни Болейн та Генріха VIII.  Батько Єлизавети I понад усе хотів спадкоємця.  Втім, Анна народила дівчинку Єлизавету. Невдовзі чоловік захотів розлучитись з Болейн. Оскільки за тодішніми католицькими законами це було важко зробити, Генріх VIII  фальсифікував докази подружніх зрад за що Анну Болейн  стратили.

«Таким чином Єлизавету запідозрили, що вона – не  донька короля. Хоча якщо подивитись на її зображення, портрети, то жінка є точною копією Генріха VIII. Законний спадкоємець престолу принц Едуард (народжений у одному з шлюбів Генріха VIII ), не був довго королем, оскільки юним помер. Пізніше королевою стає ще одна донька Генріха VIII  Марія, проте англійцям не сподобалось її правління. Тож королівський престол займає Єлизавета, адже вона залишилась останньою з Тюдорів, хто міг взяти владу до своїх рук», – розповідає кандидат історичних наук Махінько Анна.

Під час правління Єлизавети I (1558-1603 рр) зміцнюється англійська колоніальна  система. Ім’я королеви досі асоціюється з визначною подією – перемогою над іспанською армадою – військовим флотом, сформованим Іспанією для завоювання Англії.

Єлизавету I називали Глоріаною, Доброю королевою Бесс. Також їй присудили звання Королеви цнотливості, адже жінка жодного разу не була заміжньою. Вона була заручена, щоправда не з чоловіком, а з нацією.

«Існують різні версії, чому Єлизавета I не вийшла заміж. До неї залицялись і російський цар, і іспанський король, і французький принц. За однією з версій вона настільки переживала за долю своєї країни, що ні з ким не хотіла її ділити. За ще однією версією, королева була хвора. У ранньому віці вона повністю полисіла і навіть почала носити перуку. Стовідсоткової версії  немає», – розповідає доцент кафедри нової та новітньої історії ЛНУ ім. Івана Франка Баран Зоя Анатоліївна.

Символом королеви вважали пелікана, що вириває шматки власної плоті, щоб нагодувати пташат. Такою сильною і рішучою жінкою при владі Єлизавета I назавжди увійшла в історію.

Христина Генсьорська, Syla.news

755 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up